Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit és hogyan érdemes lefagyas...

Mit és hogyan érdemes lefagyasztani a kisbabámnak?

Figyelt kérdés
Lassan 5 hónapos lesz, elkezdtük a kóstoltatást. Mivel még alig eszik, nem veszek neki üvegeset. Mit érdemes lefagyasztani neki télire, amit nem lehet frissen kapni a boltban? Pl őszibarack. És milyen állagban?

2020. aug. 5. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Kérdezd meg a gyermekorvosodat. A baktériumok a fagyasztóban is vidáman túlélnek.
2020. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Szinte bármit lehet kapni télen is, amit nyáron...
2020. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Barack, eper, málna, szilva. Minden szezongyümölcsöt csak ne a boltit. Vedd piactól, háztól. Azok a finomak, azokat érdemes fagyasztani. Én raknék el pürének és egészben is. Sütötökből is érdemes lesz betárazni ha szezonja lesz.
2020. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. aug. 5. 13:56
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem felesleges. Mindig azt a zöldséget és gyümölcsöt add, aminek szezonja van. Ősszel sütőtök, cékla, alma, szőlő, télen mar narancsot és mandarint is ehet.

Megcsinálod neki az ebédet és ha többet csináltál, akkor a kész pürét kis adagokban lefagyasztod. Pl. sütőtök, alma, csirkemell

Én mind a két gyereknél így csináltam. Kóstoltatásnál úgyis több napig ugyanazt érdemes adni. A maradék ment a fagyasztóba és ha nem volt kedvem főzni forró vízben megmelegítettem.

2020. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egyedül barackot tennék el, őszi, téli kezdésnél: sütőtök, répa, édesburgonya mindig kapható.
2020. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Én babàm is 5 hónapos, meggy, sárgabarack, szilva van neki elrakva kis adagokban, megtisztítva, magozva, a szilvát le is héjjaztam. Szerintem nem felesleges elrakni egy két dolgot:)
2020. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Hát nekem 11 hónapos a fiam és rohadtul bánom, hogy nem tettem el sütő tököt. Imádta és adnék neki most is
2020. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Csak epret szerintem. Az ugye allergén és érdemes egész gyümölccsel bevezetni 1 éves kor alatt. Telen kicsit drága. 😀
2020. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én anno barackot/kajszit(turmixolva, jégkockatartóba tettem, majd egy zacskóba, meggyet, cseresznyét, egészben, szilvát magozva. Mind a kertünkből volt, jó volt keksszel, túróval, még a 6 éves nagylányom is ette nemcsak a kicsi.
2020. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!