Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szeptemberben kezdeném a...

Szeptemberben kezdeném a hozzátáplálást. Érdemes eltennem gyümölcsöket lefagyasztva pl. barack?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van üveges is de drága lenne mindig azt venni 350 ft-okért, főleg ha napi 2-3 kell majd meg nem akarom a bolti ízekhez szoktatni nagyon. Arra gondoltam barack sárgadinnye meg még valami gyümit gerezdekben elraknék. Pürésítve vagy gerezdekben érdemes elrakni? Fagyasztva nem megy el a vitamintartalma? Jó lesz ha anyatejgyűjtő zacskóba teszem el? Egyáltalán èrdemes?? Vagy nagyon plöttyedt meg vitaminszegény lesz már úgy?
2015. júl. 16. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, és nem veszíti el a vitamintartalmát. Az sem baj, ha pöttyedt lesz, mert úgyis turmixolni kell majd neki.
2015. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan fagyaszd le! A barackot úgy, hogy megmosva, kettévágva, magtalanítva, jó lesz a zacsiban, vagy műanyag dobozban. Ahogy kiolvad, szépen szét lehet nyomni villával, nem kell előre pürésíteni.


A többi zöldséget, gyümölcsöt is érdemes kis adagokban, etetésre készen eltenni. Akár úgy, hogy egy-egy gyümölcsadag után csavarsz egyet a zacskón, és akkor nem fagy az egész össze.


Ha van a kertben, akkor zöldségeket tegyél el inkább, répát, borsót.


Szerencsések vagytok, hogy szeptemberre esik a hozzátáplálás, mert akkor sok minden lesz frissen, alma, körte, szilva, sütőtök.

2015. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én fagyasztottam gyümiket, mert december-januárra eset a hozzátáplálás kezdete. Barackot megmosva meghámozva leturmixoltam, és úgy tettem el aventes meg egyéb műanyag poharakba. Tettem el körtét, szilvát, sütőtököt is.
2015. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én jégkockatartó tálakban fagyasztottam le, ahogy megfagyott, kiborítottam egy zacsiba és ment vissza a fagyasztóba (eleinte egy-egy adag egy jégkockányi volt, így mindig csak annyit vettem ki, később ment fel két-három kockányira az adag).
2015. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is turmixolva tettem el, valahogy jobb úgy elővenni, este előveszem és akkor már másnap délelőtt készen is van, nem kell megvárni amíg a töttyedt gyümi felolvad aztán turmixolni. Meg mosogatás szempontjából is jobb hogy egyszerre leturmixolok több kilót és nem 3 darabonként veszem mindig elő az egész gépet.

Sima eldobható műanyag pohárban tettem el, filccel ráírtam kívülröl h milyen gyümölcs és a tetejére folpackot tettem gumival. Állítva tettem be a fagyasztóba, hogy biztos ne folyjon ki amíg meg nem dermed.

2015. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Barackot mindenképpen tegyél el a hűtőbe sokat, mert azt szinte lehetetlen fagyasztva kapni boltban. Rengeteget költöttem barackos bébikajákra. Én novemberben kezdtem a hozzátáplálást és nem voltam ilyen előrelátó mint te. :-) Meggy is jó fagyasztva, és a héját is könnyebb lehúzni amikor jeges. Szilva szintén könnyen pucolható.
2015. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Majd holnap elkezdem lefagyasztgatni az anyatejzacskóba mivel az aromamegőrző és anyatejet már úgyse rakok bele. Szerintem fogok pürét is eltenni meg fél barackokat is h legyen mindkettő, amikor van időm főzőcskézni meg amikor nincs. :) Igen utolsó, én ezt akarom elkerülni. Meg ha kapni is fagyasztott gyümiket az sokkal drágább meg minőségre is rosszabb mintha az ember sajá maga tenné el.Én már nagyon várom a hozzááplálást tök izgi hogy mást is ehet majd :) ja még egy kérdés: szerintetek meddig lehet így a fagyasztóban eltartani ezeket? Igazából hűtőm van és annak a fagyasztó rèszét használom.
2015. júl. 16. 17:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is tettem el gyümiket mirelitbe. Nem ette meg :D egyiket sem. Csak a frisseket.
2015. júl. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ajajj.. kedves utolsó miért nem? Pürésítve sem? Úgy sem hogy mondjuk banánnal turmixoltad..?
2015. júl. 17. 18:39
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem baj ha ez lesz majd megesszük mi :D
2015. júl. 17. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!