Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Céklát mikor érdemes lefagyasz...

Céklát mikor érdemes lefagyasztani, hogy nyáron legyen kéznél?

Figyelt kérdés

Barátnőm kisfia 3,5hónapos,csak anyatejes. Neki segítenék nyárra lefagyasztani pár téli szezonális dolgot,de az én kisfiam már 5éves és már nem emlékszem mit mikor tettem el a fagyóba. Sok mindent elraktam,turmixolva,jégkockaként. Az almalé kóstolást kb.5-6.hónapban tervezi. Segítenétek,h.miket fagyasszunk mostanság,h.azért ne álljon 5-6hónapnál hosszabb ideig?

Köszönöm!:-)


2014. jan. 28. 08:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme lefagyasztani mert pont mikor enni kezd majd akkor lesz minden féle finomság (barack, répa, saláta, brokkoli, fehér répa, megy, cseresznye, krumpli stb.) A fagyasztott ételeknek nincs olyan jó ízük és ha van friss akkor miért ne inkább azt egye a gyermek. Semmi probléma nincs azzal, ha a nyári gyerek nem sütőtökkel és céklával kezdi a hozzátáplálást, a téli meg nyilván nem barackkal és cseresznyével. Ha fagyasztani szeretnél akkor én azt mondom, hogy amint sikerül friss-házi esetleg bio céklához hozzáférned akkor azt fagyasszad le, mivel első ételek között van 3-4 hónap amíg áll és utána már eheti a gyermek. A másik amit nem próbáltam, de nagyon szemezgetek a dologgal, hogy főt céklát és vizet össze turmixolok azt ismét felfőzök majd meleg dusztba teszem és így teszem el. (Mi egyébként a céklával pont úgy jártunk, hogy a gyerek azt az egy ételt nem hajlandó megenni, utána néztem hogy igazából bébi étel se sok vana miben cékla van lehet nem véletlen.) :D
2014. ápr. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!