Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónaposan csak nagyon híg...

9 hónaposan csak nagyon híg és sima pépet bír enni és csak édeset, ebből tuti evészavar lesz, vagy változhat még?

Figyelt kérdés
A babám öklendezik,ha egy kicsit is kásás, darabos vagy sűrű étellel kínálom. Csak az édeset (banán, őszibarack és még pár dolog) szereti, a zöldségek öklendezést váltottak ki nála. A krumplit, répát ki is hányta. A húst belekeverem a gyümibe, így eszeget valamennyit, de eléggé aggódok, mi lesz hosszútávon. Anyatejes. Vizet is kiköpte eddig, pár napja kezdett végre inni belőle, nde napi fél decit maximum. Járt valaki így? Mi lett később? Mások már a kiflivéget is rágcsálják ilyenkor.

2020. aug. 10. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne siettesd.

Ha valami nem jön be, próbálkozz vele pár hét múlva.

Ne add fel, ne érezze rajtad azt, hogy befeszülsz a kaja miatt csak lazán, ne erőltess semmit.


Majd hamarosan jöhetnek a falatkák, majd meglátod, ha megérik rá, milyen ügyesen fog falatozni.


Kitartást!

2020. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Gyümibe kis zöldséget próbáltál már? Pl pici répa vagy krumpli. Vagy sütőtök. Kicsi, hogy szokja az ízét.
2020. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ilyenkor nincsen hosszútáv. Mindent gyönyörűen evett a lányom, másfél éves koráig, azóta semmit, néha van egy kedvenc étele nagyjából 3 napig, aztán nem eszi meg. Fözeléket, húst, zöldséget, köretet nem eszik, kedvenc állaga a gombóc, így azt eszi ebédre sokféle változatban. Ez a fajta evészavar másfél éves korban alakul ki előbb nem.
2020. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Az én kisfiam dettó ugyanígy volt, az ételek állagára háklis volt. Ha kicsit is darabos, vagy sűrűbb volt, öklendezés, hányás lett belőle. Nem tudtam mit tenni, turmixoltam mindent és higítottam.🤷‍♀️

1 éves kora után kezdte már lassan megszokni a puhább zöldségeket, tésztát, ilyesmit de végig hajlamos maradt erre. Most 3 és fél éves de még mindig kiköpi a húst, nem rágja meg, az almát nem lehet a kezébe adni mert hány ha torkára megy a héja, magvakkal ugyanez a helyzet. Szóval az erre való érzékenysége még mindig megvan.

A kislányom szöges ellentéte, 1 éves múlt de fog egy szelet rántott húst és elrágja simán.😀 Sosem öklendezett semmitől, pépesíteni kb 7 hós koráig pépesítettem, utána darabosan evett, kb 10 hós korától azt eszi amit mi.

Viszont az íz preferenciáját muszáj lenne visszatolni az édesről a normálra. Tegyél a zöldséges ételek mellé barackot vagy banánt aztán fokozatosan csökkentsd a gyümölcs mennyiségét míg megszokja a zöldségek ízét.

Vizet miből adod neki? Nekünk a kubus üveg vált be mindkét gyereknél. Amúgy ha sokat szopizik még akkor nem baj ha kevés víz fogy, nem kell erőltetni.

2020. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam ugyanez gyakorlatilag. 9 hónapos ő is, öklendezik ha kicsit is darabos az étel, sőt mostanában többször előfordult, hogy fuldoklik. Ő kekszet szokott kapni és az elnyammogja,az lecsúszik neki. Most jött ki pár napja az első foga is, szerintem ha majd tud rágni, lehet jobban megy majd a darabos étel evése is, de ne tudom. Én nem aggódok:)
2020. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi darabosra sótlan kukorica pufival, meg annyira megpárolt almával, burgonyával szoktattunk, ami nem esik szét a gyerekek kezében, de könnyen elnyammogják a szájukban.

Próbáljátok ki, hátha. Persze úgy, hogy ott vagy mellette és segíts neki, ha kell.

A kicsik nálunk, rögtön ráéreztek, meg tetszett nekik, hogy maguk válogatnak.

2020. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk a lányomikor már ette a darabosat egy vegyestől simán behányt.

Szóval ha a pépben voltak darabok.. az nem jött be

2020. aug. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat! Sajnos nem tudom "atverni", amikor a keverék 5-10%-a volt répa, akkor is hányt tőle. Krumpliból elég 3 kiskanálnyi egy nagy adag pépbe, hogy rosszul legyen. Cukkinit megeszi, ha több gyümölcsöt keverek hozzá.

A főtt gyümit kipróbálom a kezébe adva.

2020. aug. 11. 07:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!