Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos baba alig eszik...

9 hónapos baba alig eszik szilárd ételt,csak szopni akar. Ebben a korban még belefér?

Figyelt kérdés
Állandóan kritizálnak ezért. Már megint szoptatsz? Jézusom még mindig ennyit szopik? Ezeket mondják ismerősök és elbizonytalanítanak hogy mi a baj a fiammal. Mit csináljak? Nem akar enni,megtömni nem tudom. A ciciér meg hisztizik. Kb 50gramm gyümölcs. 100g főzi,amibe mindig van hús a napi adagja. Plusz mindenből kap falatkákat amikor mi eszünk. Az ilyen tejpépeket meg társait ki nem állhatja. Rázza a hideg tőle. 2 óránkét cicit kér kb. Víz 1dl egész nap. Sokszor ķínálom minden földi jóval,de nem kell neki. 10,5 kg,inkább húsos testalkatú. Eddig nem aggódtam,de azért már 9 hónaposan nem kellene több szilárdat ennie és kevesebbet szopnia?

2020. aug. 11. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Bőven.

"Kb 50gramm gyümölcs. 100g főzi,amibe mindig van hús a napi adagja."


Gyöngyörű!


Ne hagyd magad elbizonytalanítani.

Minél tovább szopik, annál jobb.


Amit meg ki nem állhat, azt nem szabad neki adni.

A szervezet tiltakozik ellene, ami neki nem jó.

A tehéntej és abból készült termékek meg nem mindenki számára emészthetők.

A "válogatás" ösztönös. Nem szabad semmit erőltetni.

A lényeg, hogy kap gyümölcsöt, főzeléket, húst.

És kapjon minél tovább anyatejet!


Nagyrabecsülésem neked!

2020. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Az én 16 hónaposom is még 90%ban anyatejen él.
2020. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Elég


Az én lányom ennyit sem evett


Aztán megtáltosodott 1 éves kora után...

Most sem nagyevő... de nem eszik rosszul

2020. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Nincs vele baj.


Ha 19 hónapos lenne, akkor már én kicsit aggódnék.


Orulj,hogy van tej és hogy ilyen jó a súlya.


Én lányom meg szopizni nem akart 10 hós korától, inkabb a szilárdat ette, hát az sem jobb.


Amúgy nem kell mindenki orrára kötni hogy mi van a gyerekkel :) úgyis mindenki a saját nézeteit akarja rád erőltetni, hagyd rájuk...

2020. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Az én fiam 11 hónapos anyatejes és még nála sincs kiváltva étkezés. Egy időben aggódtam miatta de már elengedtem a dolgot. Majd eszik ha akar. Örülök hogy van tejem így nem jelent problémát
2020. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Ugyanebben a helyzetben vagyunk, csak még ennyit sem eszik 9 hónaposan. Engem is zavart, de elengedtem. Szopizni szopizik igény szerint. Kínálgatom szilárd étellel minden nap többször, ott ül a székben mikor eszünk, eszik amit eszik, mindig megdícsérem ha lenyel egyáltalán valamit. A védőnő szerint teljesen rendben van az anyatejes babaknál hogy egy éves koráig csak kóstolgatnak.
2020. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves válaszokat! Nagyon megnyugodtam! 😊
2020. aug. 11. 17:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyi idősen nem evett ennyit se, hanem csak szopott. A védőnő szószerint azt mondta, hogy mivel a súlya rendben ezért ne is siettessem, azt az anyatejet, amit most megkap soha nem lehet majd pótolni, krumplit, meg répát meg megeszik még több ládával. A gyerekorvos az vaskalaposabb, a szoptatási kérdésekben nem hallgattam rá semmiben csak a laktációs szaktanácsadómra (ebből van vizsga, SOTÉn lehet tanulni, nem ilyen hasraütés szerű megnevezés) de mikor a 9 hós státuszon kérdezte mit eszik mondtam, hogy tejet. Kérdezte milyen tejet. Mondtam, anyatejet. Erre ledöbbent, hogy van még tej, (Hát persze, mert semmit se úgy csináltam, ahogy mondta... ha rá hallgatok, már rég elapad.) aztán hallelujázott meg ilyenek és mondta, hogy így tovább.
2020. aug. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló! Köszönöm a válaszod,nagyon hasznos volt és a mi esetünkben megnyugtató is.
2020. aug. 14. 10:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a kérdés az volt mit iszik

Mondom 1-2 korty vizet meg tejet..


Elhül h tejet adok..

Mondom anyatejet

Akkor meg jesszus 16hónapos én meg 22 hetes terhes🙄

2020. aug. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!