Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Írnátok olyan recepteket...

Írnátok olyan recepteket amiket egy 9hónapos babának adtok? Vagy valami tippet, hogyan vegyem rá, hogy egyen? Nem akar enni még mindig ebédet.

Figyelt kérdés
Kislányom anyatjes,nehezen indult be a gyümölcs evése is,de azt már eszi.Zökdségeket,husit egyáltalán nem,sokszor meg se akarja kóstolni.
2020. febr. 15. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg párolt zöldség anyatejjel turmixolva? Már kaphat kis zöldfűszert is hozzá, petrezselymet, vagy pár csepp olivaolajon párolt csirkehúst zöldségekkel turmixolva. Az én babáim imádták a zöldborsópürét, kukoricapürét anyatejjel. Ezeket párolás után szűrőn át kell passzírozni, hogy héj nélkül egyék, igazi szívás, de nálam imádták, nem győztem készíteni. Nagyon kedvelték pl. a spenótot párolt hallal, de megették a jó minőségű bébiételeket is. Én igyekeztem ízletesre, finomra elkészíteni, persze csínján bántam a zsiradékkal, zöldfűszerekkel. A DM-ben kaphatóak bio gabonapépek, ezekkel tudsz sűríteni is főzeléket, vagy ha nem akarod anyatejjel, akkor akár fél dl tápszerrel is lehet egy kis krumplipürét turmixolni, kevés petrezselyemmel, husival, de nálunk ment a krumpli-alma püré is. A sütőtökpüré anyatejjel is nagy kedvenc volt.
2020. febr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen simán adtam kóstolót a mi kajáinkból is. Tojásosat, tejeset nem, de egy kis puhára főtt durumtészta, kuszkusz, bulgur, rizs nyugodtan mehet szósszal, hússal. Sütőben sült édesburgonya, párolt borsó, répa, krumpli, sült fahéjas alma és banán is szuper húsok mellé is. Kóstolgasson, rá fog jönni, hogy jó dolog az evés.
2020. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg adj a kis kezébe műanyag babakanalat, csőrös itatópoharat, biztos érdekelni fogja.
2020. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A blw-t esetleg próbáltad?

A lányom kezdetektől elutasította a kanalat így 8 hós koráig csak anyatejes volt mikor egy hirtelen ötlet miatt a levesből kivettem egy répát,két darabban letettem elé és szinte azonnal kézbe vette. Az egyiket szétnyomta a másikat megette ! Azután ezt követtem.

A dokim tájékoztatott hogy ez a blw!

2020. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,utolsó:nem próbáltam még,de holnap kifogom.
2020. febr. 15. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Régi már a kérdés,de hátha még olvasod kedves kérdező. Gondolom azóta már sok minden megváltozott nálatok és eszik a gyermeked. Mi most ugyanezzel a problémával küzdünk. 10 hónapos fiam nagyon keveset eszik,alig fogad el valamit,csak szopni akar,étkezés nincs kiváltva. Jól gyarapszik,vidám,kiegyensúlyozott de engem azért picit már aggaszt. Azért is írtam neked most,hogy megkérdezzem mi lett veletek,hogy alakult a dolog? Elkezdett enni rendesen és mikor? Csináltál valamit máshogy vagy csak magától?

Köszönöm ha válaszolsz.

2020. szept. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!