Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor és hogyan tanítottátok...

Mikor és hogyan tanítottátok meg a babátokat egyedül enni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 22. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy folyamat. A hozzátáplálás első pillanatától arra érdemes tanítani. Nem a nyelvét lenyomva tömni, hanem 1, hagyni hogy ő hűzza le az ételt a szájával, 2, kezébe adni a kanalat és vezetni, 3, adni neki sajátot, 4, hagyni hogy maga fedezze fel az étel állagát, formáját... aztán valamikor beérik. Kinél korábban, kinél később.
2020. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Kb. 2 hónapja kivette a kezemből a kanalt és eszik. Villával is. Azóta nem engedi, hogy etessük. Én nem erőltettem ezt sosem, a kanállal előtte csak csapkodott. Persze lehet tanítgatni, de hiába, ha még nem érett rá.
2020. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag egyedül hajlandó enni, 8 hónapos. Amit meg tud fogni, azt berakja saját maga a szájába. Nem hagyja hogy etessem. Nem így képzeltem, csak így alakult.
2020. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar igényelte, hogy egyedül egyen. Kapott falatokat a kezébe és kész. 1 évesen már etetni sem lehetett, addig legalább a levest tudtam adni neki én. Aztán 15 hónaposan elkezdett próbálkozni az evő eszközökkel is. 16 hónaposan ment már a kanál és a villa is. Igaz még nem evett tisztán. De alakul. :)
2020. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!