Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem haladunk a hozzátáplálássa...

Nem haladunk a hozzátáplálással. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos.

Az édesburgonyán és a sütőtökön kívül nem kell neki semmilyen zöldség. Eddig kapott krumplit, répát, brokkolit, cukkinit, spenótot, céklát. Nem kell neki, keverve sem, hússal sem.

Gyümölcsöket szívesen fogyaszt, de azt is van, hogy megeszi, van hogy felét ott hagyja. Gyümölcsök közül kapott eddig őszibarackot, mangót, banánt, almát, körtét, meggyet, szilvát.

Az ebéddel vagyok a legnagyobb bajban. Ehet mindig sütőtököt meg édesburgonyát? Gondolom egy idő után megunja ezeket is. Ezekből azért eszik szépen.

A védőnő szerint erőltetni kell, van, hogy 10-szer meg kell kínálni, hogy elfogadja, de a répát pl vissza is hányja, nem szeretém erőltetni.



2020. szept. 16. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Ettól nagyobb marhaságot h "erőltetni kell" még nem hallottam.

Belém aztán erőltethetné a zöldbab főzeléket..... Ha egyszer nem ízlik nem eszem meg.

Nyilván próbálkozz vele hetente, vagy 2 hetente, de az h beletömöd nem jó! Egyébként úgy is csak kiköpi

2020. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Mielőtt megnyitottam, arra számítottam, hogy min. 10-12 hónapos gyerekkel kapcsolatban fognak kérdezni...

Na de 6 hónapos és "nem haladunk"???

Bameg csak kóstoltatni kellene ebben az életkorban, nem "haladni", kiváltani. 1 éves korog a hozzátáplálás kóstoltatás, ízlelgetés.

2020. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
4 hónaposan már elkezdtük, védőnői ajánlására, mert tápszeres a pici.
2020. szept. 16. 14:01
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Szia!

Erőltetni nem szabad..még a végén pszichésen is megundorodik az étkezésektől és akkor azért nem fogja elfogadni. :(

Szoptatod amúgy? Ha igen és jól gyarapszik a súlya,akkor ne aggódj! Vannak esetek,hogy kicsit később érnek meg rá. Nyilván 1-1x megkínálhatod,de ne váltogasd az ízeket. Egy íz kell neki akár 1-2 hét is mire megeszik több kanállal. És délelőtt kínáld két étkezés között,egyik nap 1-2 kanál,másik nap 3-4 kanál és így tovább.Ha gondolod írj privibe és beszélhetünk még róla :)

2020. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvasom, hogy valaki iylenkor már kiváltotta a tízórait vagy az ebédet.
2020. szept. 16. 14:02
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Semmiképp ne erőltesd,milyen védőnők vannak,hihetetlen!! Csak elveszi a kedvét a pépektől és az evéstől..

Ahogy látom sok gyümölcsöt már megkedvelt. Én úgy próbálnám hogy a párolóba a sütőtök vagy édesburgonyához párolnék olyan gyümölcsöt amit szeret és először egy jégkockányi husit felengednék benne, majd pürésíteni. Ha megeszi lehet 2 kockányi a husi és belekevernék mindig először csak kevés majd több zöldséget.

Mi felnőttek is van hogy pl őszibarackkal vagy szilvával,körtével eszünk húst, szerintem baja nem lesz tőle ha gyümölcs is került néha a főzelékhez,sőt! Azért érdemes próbálkozni hogy többfélét megszeressen idővel és több vitamin jusson be így. Kislányom a sárgarépát nem szerette, vártam egy hetet és utána először csak pár karikát majd picivel többet is már tehettem a főzelékbe. Hidd el ha nincs erőltetve meg fogja szeretni a püréket és nem megy el a kedve az evéstől.

2020. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
tápszeresnél is ráértetek volna most kezdeni 6 hósan...csak ha nem indokolta a súlyfejlődés,hogy 4 hósan elkezdjétek.
2020. szept. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Nem volt indokolt elkezdeni, jó súlya volt. Anyós szerint ilyenkor már húslevest meg mindent kellene ennie.

Ma ajánlott a Sinlacot a gyerekorvosunk, hogy azt szokták szeretni a babák, megpróbáljuk azt is.

2020. szept. 16. 14:11
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

De mi a f. nak?

A Sinlac gyógypép. Refluxos, táplálékallergiás vagy rosszul gyarapodó csecsemőknek való.

Semmi keresnivalója nincs egészséges baba étrendjében, hisz a hozzátáplálás arról szól, hogy fokozatosan átáll a ti ételetekre. Vagy ti Sinlac-ot esztek felnőttként?

2020. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%
Régen más volt még az anyósék ,anyuék korában. Engem is már 2 hónaposan tömtek mindennel,de ma már nem ez az elv,nem ez a jó.Szóval ne idegeskedj! Menni fog!
2020. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!