Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos a babám, nagyon...

8 hónapos a babám, nagyon lassan haladunk a hozzátáplálással, de a mi levesünk, ételünk ízlik neki, ti adnátok neki belőle?

Figyelt kérdés
az édes ízeket nem igen kedveli, sok mindent kóstolt már a korának megfelelően, de igazán csak a mi leveseinkből eszik.végképp nem főzünk főszeresen, de azért só az van benne.
2014. nov. 20. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, adnék.
2014. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hagyd ki a fekete borsot, chilit, tejet, tejfölt, tojásfehérjét a főzésnél és kb. mindenből ehet már veletek majdnem, ami nem csíp, nem bab, káposzta, vagy tocsog a zsírtól stb.

(bár a miénk - 8 hónapos - a rakottkelt is túrja befelé és pár szem babot is evett gulyászöldségekkel).

2014. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

mi is rettentő lassan haladtunk a hozzátáplálással, de mivel én ösztönösen próbálom csinálni a dolgokat (és be is válik) ezért én nem hallgattam mindig az egészségügy és az "oktató irodalom" tanácsaira. - kivéve hogy melyik korban, mi adható (pl. tejterméket csak 11-12 hónaposan kapott először)

szóval kábé 10 hónapos volt, mikor elhatároztam, kiváltjuk a reggelit. persze már előtte is kóstoltattam... már 5 hónaposan is kapott pépesített almát pár kanállal a pici.

most 1,5 éves, és napi 3-4x szopik, ha úton vagyunk, kimarad az ebéd - reggeli és uzsi az mindig belefér, mert akkor tutira már itthon vagyunk. na mind1, nem ez volt a kérdés.


és igen. add azt, ami ízlik neki!


ugyanis eleinte bébipapival próbálkozam, de ezeknek az üveges bébiételeknek se íze, se bűze, nem akarta megenni.

bezzeg a mi saját húslevesünket úgy nyelte, mint kacsa a nokedlit!


ezért ami a korának megfelelő, azt adhatsz, úgy, hogy főzés közben figyeled azt, neki mit szabad.

pl. csináltam magunknak rizseshúst, de enyhe fűszerezéssel, főként sótlanul... aztán kivettem a gyerek adagját, és a magunkét megízesítettem jobban borssal, sóval...


ja, szerintem érdemes megnézni, hogy a borshoz hogy áll. a mi kisfiunknak nincs vele gondja. a sósat is megenné, de mivel nekik még "új" a veséjük, jobb nem elrontani :)


amúgy észre vettem, hogy a másfél évesem még az enyhén csípős ízt is komálta. szereti a fűszereset is.


fokhagymával lehet bátran ízesíteni, csak ne úgy, hogy csípjen a fokhagyma!


ha valami ízlik neki, akkor javaslom, bébiételes kis üvegbe tegyél el neki fagyasztva későbbre, jól fog jönni. (címkézd fel a készítés dátumával, és 3 hónapon belül használjátok fel)

2014. nov. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!