Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan akinek szintén...

Van itt olyan akinek szintén etetni kell a kétéves gyerekét?

Figyelt kérdés

Én már nem tudom mihez kezdjek mindent megpróbáltam de szinte csak akkor eszik ha etetem.

Tudom lusta és így könnyebb de mégis hogy tudnám rávenni hogy egyen? Pedig képes rá, megfogja a villát is a kanalat is, sőt már késsel is tud vágni.

A levest is tudja enni, és a villára is fel tud szúrni dolgokat. Vagy hagyjam ott aztán ha éhes lesz megeszi egyedül?

Egyébként napközben is úgy kell könyörögni neki hogy üljön oda enni.

Ha arra várnék hogy magától szóljon hogy éhes akkor egész nap nem enne


2020. nov. 2. 07:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem könyörögsz és nem eteted. Önként gyerek éhen meg nem halt. Elkészíted az etelt, szólsz neki hogy egyen, elmondod hogy vagy most eszik, vagy a következő étkezésnél, nasi nincs. Ha nem eszik, elpatkolsz és ugyanígy jársz el a következő étkezésnél is
2020. nov. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

1, ha nincs a fejlődésével semmi gond, akkor lehet beválik, nem tudhatom.

Az én gyerekem ugyan papír alapján ép értelmű (sajnos kellett papír, mert volt kétely), de szenzoros feldolgozási zavara van, idegrendszeri éretlensége, kimeríti a kevert specifikumot.

Na őt ez nem hatotta meg. Sőt, most 6 évesen se, nemhogy dackorszakos 2 évesként.

Képes addig nem enni, nem inni, míg beteg nem lesz. Édességet se, üdítőt se.

2020. nov. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Még 2 év 2 hónapos korában is ültem előtte, egyik kezemben kanál/villa, másikban mesekönyv/ plüss/ műanyag állatka... és valóban, úgy kellett könyörögni székbe üljön, nem látszott éhes. Meguntam. Egyik napról a másikra közöltem, hogy nem etetem, annyi kerül a gyomrába amennyit belerak. Mert tudott simán evőeszközzel enni, csak nem akart. Két hét kellett, mire teljesen megszokta az új helyzetet, addig volt hiszti, sírás, volt, hogy egy falatot se evett. De ilyenkor sem könyörögtem, közöltem egészségedre, következő étkezésnél eszünk újra, addig semmi. Ez 5 hónapja volt, azóta gyönyörűen eszik egyedül, a mennyiség hol több, hol kevesebb, de étkezések között sosincs nasi. És az étkezési idők pontosan be vannak tartva.
2020. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Rendszer kell. Mindenki aki otthon van, leül és eszik. Ha nem kap kiemelt figyelmet, alkalmazkodik. Olyan meg nincs, hogy könyörgök a gyereknek. Teszi amit mondok. Akkor is ha végigüvölti. Mert nem ő irányít. Amint ez leesik neki és neked is, könnyebb lesz. Vagy sajnálgatod és irányít tovább és 5 évesen is kergetheted falatkákkal a lakásban.


Kezembe kaptam bátyám lányát egy hétvégére. Rossz evő hírében járt. 2 másik lányommal töltött két napot. Senki meg nem kérdezte tőle mit akar. Ha nem evett engem az se izgatott. Első nap leste mit reagálok. Semmit. Második nap már korrektül evett. Harmadik nap ebédre már megevett egy egész hamhurgert. Aztán megjött az anyja és most megint rossz evő.

2020. nov. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Etetné a fene. Ha eszik, akkor eszik, ha nem, akkor éhes marad. Amelyik képes lustaságból éhen halni, azért nem kár.
2020. nov. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

2!


Ez azért igen ritka. 100 gyerekből 99 csak kényelmes meg elkényeztetett ilyen szinten, mert anya majd úgyis ad később, anya majd úgyis megetet

2020. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem extrém kevés gyerek nem eszik azért, mert beteg. Anyuci neurózisa annál gyakoribb jelenség, mert jajjmileszpicibucikámmal...
2020. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát sokan elég érzéketlenek vagytok de hármas neked köszönöm szépen a válaszodat egész korrekt voltál. Bunkózás nélkül is le tudtad írni a véleményed. ✌️
2020. nov. 2. 15:05
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk csak az ovi oldotta meg a problémát, pedig bölcsis is volt. Már 8 éves és most sem érdekli az evés.
2020. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Érzéketlenek ÉS őszinték. Nem úgy, mint a környezeted, mert ők nem mondják meg a szemedbe az igazat. Ez az előnye ennek az oldalnak, és a hátránya, hogy nem érzékeny lelkűeknek való. Nem érdemes feltenni olyan kérdést, amire igazából nem akarod tudni a választ, mert akkor fájni fog.
2020. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!