Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15-16-17 éves gyerekednek...

15-16-17 éves gyerekednek milyen szinten van a nyelvtudása?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy manapság mi az általános, egy tini mennyire tud idegen nyelven kommunikálni. Ha leírnád, hogy:


-milyen nyelv(ek)et beszél

-hanyadikos

-milyen suliba jár (szakgimi, gimi)

-milyen szinten tud egy idegen nyelvet (A1, A2 , B1 stb)

-van-e nyelvvizsgája

-jár-e külön nyelvtanárhoz vagy nyelvsuliba


akkor azt megköszönném!



2019. nov. 23. 23:27
1 2
 1/16 anonim válasza:
87%

Én 17 évesen 10.-es voltam (nulladik osztályba jártam, de nem nyelvi előkészítőbe, aztán 10. elején iskolát váltottam), az első sulimban angolt és spanyolt tanultam, a másodikban angolt és olaszt. Nem jártam külön tanárhoz, de jó nyelvérzékem van.

Gimnáziumba jártam, 10. év végén B2-es nyelvvizsgát csináltam angolból, olaszul csak alapszinten beszéltem (abban az évben kezdtem tanulni).

2019. nov. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

16 évesen nyelvizsgázott az egyikük, ő nem beszél jól, nem szereti.


Fiam viszont már ilyenkor folyékonyan beszélt, azóta is napi szinten használja a nyelvet (19 éves) neki is gimnáziumban lett nyelvvizsgája. Ő másik nyelven is jól kommunikál, és még 1 nyelvet megért.


Teljesen más a két gyerek.

2019. nov. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

-milyen nyelv(ek)et beszél: magyar az anyanyelve, emellett beszél hollandul és angolul


-hanyadikos: külföldön élünk, az évfolyama a magyar 11.-nek megfelelo


-milyen suliba jár (szakgimi, gimi): középiskola, kb szakgimnazium tipus


-milyen szinten tud egy idegen nyelvet (A1, A2 , B1 stb): a hollandot anyanyelvi szinten beszéli, angol társalgási szint


-van-e nyelvvizsgája: nincs. Hollandból nem szükséges, mivel itt élünk és 8 éves kora óta tanulva megfelelő szinten van, nem kérnek tőle nyelvvizsgát. Amúgy C2 lenne. Angolból iden kezdte az iskolája speciális Cambridge english tanfolyamát, ezzel elvileg a jövő év végére C2 szintű vizsgát tehet majd.


-jár-e külön nyelvtanárhoz vagy nyelvsuliba: az iskolája indított Cambridge english tanfolyamot azoknak a tanulóknak, akik angolból magasabb szinten voltak. Az iskolában, tanítási időben van, az órarendjükbe beépítve. A tanfolyam ingyenes, csak a vizsgát kell majd fizetni.

2019. nov. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

17 éves lány:

- Német B2- C1 között, a B2 torony magasan lett meg

-angol kb. B1

- 11-es, gimnazista

- nem élt külföldön, a nyaralásokon kívül nem is volt

- a nyelvvizsga előtt járt kb. 4 hónapig heti egyszer egy nénihez beszélgetni

- németül bárhol, bárkivel elkezd beszélni, angolul nehezebben kezd, de belejön


18 éves fiú:

német C1-es vizsga, angolból most megy B2-re, az oroszt szeptemberben kezdte

- 12-es gimnazista

- nem élt külföldön, a nyaralások mellett egy egy svéd cserediák kapcsolatban vett részt, 5 napot volt Svédországban

- egyszer járt egy 40 órás angol tanfolyamra

- bárkivel, bárhol szóba elegyedik, akár angolul, akár németül

2019. nov. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 24. 09:54
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Alap szinten beszélek németül, és középfokú nyelvvizsgára készülök angolból. (17l)

A kolis szobatársam (15-16 között) kéttannyelvűs, szóval elég jól beszél angolul (nem tudom milyen szinten áll), középfokú nyelvvizsgára készül németből, kb alapokat tud spanyolból és franciából, illetve majdnem anyanyelvi szinten beszél hollandul, abból felsőfokú nyelvvizsgára készül. Ő egyébként évekik Hollandiában tanult.

2019. nov. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

17F, öcsém, angolból kb felsőfokú (nincs még nyelvvizsgája, nem ér rá), játszik, sorozatot néz, oktatófilmeket egy csomó témában, gimiben második nyelve, általánosban nem tanulta (elég gagyi sulink vol, csak egy nyelv volt), a gimis tanára nem pocsék, de nem is kiemelkedő, két-három évente megyünk külföldre, egyszer egy évben jönnek a küföldi rokonok.

németül alapfokú, lassan három éve, ezt tanulta általánosban, utálta, utána megkapta a világ legbutább emberét tanárnak, utálja, nem használja. franciát akar tanulni, gimi eleje óta, apánk nem engedte meg neki (nekem a német a legjobb nyelvem, és valamiért ragaszkodik hozzá, hogy a két testvér mindig ugyanazt csinálja), elment titokban egy kurzusra, az egy stabil A1

2019. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
akkor íjon ide az átlag is , mert ez nem a valóságot tükrözi. a 18 évesek nagy része kb 90 % max középszitntet tud gimi végére.
2019. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Én vagyok a tini, 17 éves leszek 1 hónapon belül.


- angol, német, spanyol

- 11.-es vagyok

- sima gimnázium, de 9.-ben voltam angol nyelvi előkészítős

- angol erős B2, német B2, spanyol A2

- Még nincs nyelvvizsgám, de márciusban vagy áprilisban megyek németből középfokúra és kb. egy év múlva az angol felsőfokút is le akarom tenni, csak arra még kell idő gyakorolni.

- spanyolból van magántanárom (heti 1 alkalom), németből jártam nyelviskolába, angolból csak nyáron voltam egyszer egy tanfolyamon

2019. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
ÜHIÁBA PONTOZTOK LE, igazam van. ha ilyen jól állnánk mitn a gyakori népe akkor nem lenne annyi nyelvviszga hiányában meg nem adoptt diploma sem. NE ezek alapján szűrd le mi az általános kérdező mert nagyot fogsz csalódni. főleg hogy a nyelvoktatás itthon egy trágya.
2019. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!