Mit tegyek,hogy egyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok 26hónapos kislányom,89cm es 11.5 kilo.

A problémám az lenne,hogy alig eszik.

17-18hónapos koraig jo evő gyerek volt de aztán jött a válogatás,most pár hete azért is könyörögni kell neki,hogy egyen főtt ételt legalabb pár kanállal!

1hete kapja a bérescseppet c vitaminnal.

Amiket eszik az ( kifli,kenyér,párizsi,gyümölcsök(megeszi szinte az összes fajta gyümölcsöt),sajt,melegszdndvics,bundaskenyer, neha a tojas rantottat,leveseknek a levét es ha van benne tészta akkor azt is,(persze neki már minden leveshez főzök ki tesztat),de a leveseket is mar csak ritkán eszi, szereti a kubu gyümölcspüreket is,néha megeszi a tesztat szósszal,

Most tartunk ott,hogy a kubu multivitaminos italt probaljuk vizre leváltani,hátha a sok gyümölcslé miatt nem eszik annyit 1litert megiszik 1 nap a multivitamin italbol!

Illetve húst egyáltalan nem eszi meg,es a zöldségeket is eleg ritkán. Van olyan nap,hogy csak hideg kaját képes enni semmi főtt ételt. És akkor éjjel felébred megeszik 3 tasak gyümölcspüret.😔

Amit tudni kell,nagyon aktív,jókedvű gyerek.

Az lenne a kérdésem másnak is van rossz evő gyereke?


2020. nov. 4. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Vannak ilyen időszakok
2020. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lesznek ilyen hullámvölgyek.. védőnő, doktornő mit mond?
2020. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó sok mindent felsoroltál, amit megeszik. Adj neki olyat. Semmi baja nem lesz, ha egy ideig nem eszik főtt ételt.
2020. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Az enyém már ezeket sem eszi meg, nagy könyörgésre egy nap alatt ha lecsúszik egy gyümölcspüré már örülök. Nálunk ez csak egyre rosszabb lett, másfél éves koráig evett rendesen, azóta nem volt olyan nap, hogy normális, főtt ételt egyen, se zöldség, se hús, csak pufi és túró rudi. Viszont majdnem 17 kg, ami nem kevés 3 évesen.
2020. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb 2-2.5 éves koráig válogatás nélkül mindent megevett.Most fél éve lassan a huslevesen,gyumolcslevesen kívül talán még a borsófőzeléket.Nyersen néha az alma,banán, káposzta, karalábé, sárgarépa.Húsokból is egyre kevesebbet,de pld főtt tojást szívesen eszi.Meg a natúr joghurtot annak kb vödör a mérték nála.És itt vége a repertoárnak.Nem tudom hova fejlődünk meg de én örülnék ha ennél már nem lenne rosszabb.
2020. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A lényeg lemaradt.Annyit tehetsz, hogy megadod neki a lehetőséget hogy egyen.Elé teszed, hátha.Volt egy idő mikor próbáltam formára vágni a szenyót,így úgy szépen díszítve a tányér stb..stb 😂Na nálunk ez nem működött.5 voltam.
2020. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a 2 éves, aki egyszerre meg bír enni 3 tasak gyümölcspürét, az inkább zabagép, nemhogy rossz evő.
2020. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
4 es, de minek adsz neki ilyeneket?
2020. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

8 azért, mert mást nem eszik meg, ott van az ebéd mindennap előtte és soha nem kell, oké, én megebédelek, utána persze jön nyitogatni a hűtőt, ha nem adok neki, bömböl, én meg nem fogom estig hallgatni a rinyálást, úgyhogy kap pufit.

Szerintem ő a főtt étel állagát utálja, meg a pudingszerü dolgokat, tejbegrizt se eszi meg, neki az kell, hogy a kezébe tudja fogni, pufi, gombócok (ha nincs rajta szósz), kenyér, csak ezeket szereti, tulajdonképpen csak az nem jó, amit tányérról kell enni (evöeszközt szépen használ, úgyhogy nem az a baj).

2020. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

És ha a kenyérre csempészel neki ezt-azt? Vagy suss neki pogácsát pl abba el tudsz rejteni némi zöldséget. Vagy csak legyél kemény és hallgasd a rinyálását, ha éhes és nem kap másik fog kaját is enni.

De mondjuk nekem mindegy, hogy csinálod. A te dolgod.

2020. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!