Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen, könnyen elkészíthető...

Milyen, könnyen elkészíthető ételeket tudtok ajánlani 8 hónapos babának? Ötlettelen vagyok.

Figyelt kérdés

Eddig leginkább üveges ételeket evett, de úgy látom, nagyon érdekli, hogy mi miket eszünk. Tegnap megkinaltam krumplis tésztával (turmixolva), azt nagyon szerette.

Milyen hasonló, könnyen és gyorsan készíthető ételt tudtok ajánlani, ami nekem/nekünk is jó, és ő is kaphat belőle (fűszerezés előtt)?

Egyelőre kenyeret meg nem eszik, többször kinaltam vele, de kiköpi.

Ami általában van itthon:

-banán, alma, körte, szőlő

-krumpli, hagyma

-teszta, rizs, lencse

-konzervek (borsô, bab, kukorica)

-Tojás

-Tejföl (joghurtot elfelejtettem venni)


Lehetőleg gyors, könnyű recept legyen, mert elég aktív és foglalkozás-igenyes a gyerekem, kevés időm van mellette bármire :)


Fontos, hogy



2020. nov. 10. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ekkorának a legkönnyebb főzni, recept se kell hozzá. Megfőzöl (vagy párolsz) 1-2 szimpi zöldséget, raksz bele sajtot, húst, főtt tojást, vagy egy kanál telfölt, zöldfűszereket, összeturmixolod és kész.

Közös kajának javaslom a krémleveseket. :)

Nasinak meg fél banán bármilyen másik gyümölccsel, mehet bele keksz, joghurt, gabonapép, zabpehely, de magában is oké.

2020. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a különböző babyételeket, amiket 8 hónaposnak ajánlanak és csináld meg azt.

Én onnan szedtem az ötleteteket. Kiválasztottam egyet és megvettem a hozzávalókat. Otthon pároltam és turmixoltam. Ezeket a szószokat magadnak teheted rizsre, tésztára, de van ami sültkrumpkival is finom. Pl. natúr csirkemell + sütőtök és alma párolva + sütőben sült krumpli

A gyereknek pároltam a húst is és neki hozzáturmixoltam.


Baba vadasszósz

Sárgarépa, fehérrépa, zeller, kis krumpli párolva majd turmixolva (babérlevéllel és hagymával szoktam párolni és ezeket nem turmixolom) + tészta

2020. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem is kell már turmixolni. Elég ha villával összenyomod. Ennyi idősen a fiam már a kezébe adott barmit megette egyedül.

Főtt ételből is evett mindent amit mi és ami nem volt nagyon fűszeres. Nagyon max kisebb darabkákra szedtem pl a húst, de ennyi idősnek már nem kell turmixolni. Persze a fokozatosság fontos ha még csak olyat evett.

2020. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Derjaderja ***** válasza:
70%

Én gyakran egy pici jénaiban sütöttem neki zöldségeket. Így a fűszereket is óvatosan elkezdtem adagolni.

A krumplit főztem, mert az lassan sül.

2020. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
70%
Meg ezt a jégkockatartóban fagyasztott csirkét (megfőzöd, megmixeled/aprítod, és egy kocka az pont 1 napi husi) adtam még a fentihez
2020. nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én mindenkinek zöldet nyomtam!
2020. nov. 10. 17:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!