Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor mit kaphat akkor a baba?

Mikor mit kaphat akkor a baba?

Figyelt kérdés
Mikor kaphat zöldséget, gyümölcsöt, gabonát, húst, tejterméket, puffasztó zöldségeket, tojássárgáját-fehérjét a baba? Illetve pontosan miket?? Mindenhol mást írnak én meg kezdő anyuka vagyok. Ti hogyan csináltátok? Bocsánat a buta kérdésért.

2020. nov. 22. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy az enyém mérvadó, hiszen nem vagyunk egyformák, de én így adtam (védőnő ajánlása szerint haladva): Tojást 8. hónaptól, csak sárgája, egy éves kor után fehérje is. Puffasztó zöldségeket még nem mertem -most múlt egy éves-, de lassan bevezetem már azokat is. Tejterméket savanyított formában túró, sajt, joghurt már adtam 7 hónaposan, főzelékbe keverve, majd önállóan is tízóraira. Gyümölcsöt eleinte csak alma, barack, meggy, de epret, málnát most fogok csak adni neki. Védőnő nem javasolta, hogy egy éves kor alatt apró magvast adjak. Úgy terveztem, jövőre kap epret, szezonban. Narancsot, citromot már mostanában kap, meg akartam vele várni, hogy itthon szezonja legyen a piacon. Husi 6 hónapos kortól megy csirke, pulyka, hal, 8 hónaptól vörös húst is adok már. Gabonát is 6 hónapos kortól, zab, búza, rizs, bulgur főleg.
2020. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
2020. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen ajánlást követsz. Válassz ki egyet, ha nem jön be akkor lépj tovább.


Pl sok nem magyar ajánlásban már lehet adni tojássárgáját 6 hósan is, az eper se tilos más országokban.


Én olyan fél blwt csinálok és a megérzéseimre hagyatkozok, annyi, hogy ami minden országban tilos, azt nem adom idő előtt. Pl a méz ilyen, meg a tojás fehérje.


De pl a banánt magyar honlapok 7 hós kortól ajánlják, én adtam elsők között, tökre szereti.

2020. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2020. nov. 22. 17:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért lettem.8% Egy nagyon jól összeszedett oldalt linkeltem, hasznos és bőven kifejti a dolgot. Az embernek elmegy a kedve attól,hogy segítsen...
2020. nov. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!