Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 100% anyatejes babánál ki...

100% anyatejes babánál ki mikor, hogyan vezette be a glutént?

Figyelt kérdés

Decemberben lesz 4 hónapos a kislányom, 100% anyatejes. A védőnő azt mondta, hogy a két ünnep között, de legkésőbb a január eleji következő vizitig kezdjem el kóstoltatni vele a reszelt alma levét. Mikor mondtam neki, hogy 6 hónapig kizárólagos szoptatásra készültem, azt mondta, hogy az már nem ajánlott, mert 4-6 hó között be KELL vezetni a glutént az új ajánlás szerint a sok gluténérzékenységgel élő miatt, és azt gyümölcslével együtt szokás.

Én nem szeretném ennyire korán elkezdeni a ht-t, de nem is akarok rosszat a kislányomnak. Mi van akkor, ha kihúzzuk 6 hóig csak anyatejjel, és 6-7 hónap között kezdjük el a gyümölcslevet és a glutént? Mennyire lehet ellentmondani a védőnőnek?

A családban senki nem szoptatott 6 hóig, anyukám, anyósom, nagyszülők is 3 hóig, meg teáztattak minket, aztán tápszer, testvérem babája is tápszeres volt, így ők is 4 hónaposan kezdték a ht-t. Nekem van elég tejem, szépen gyarapodik a kislányom, és szeretném ezt fenntartani.

Köszönöm szépen a segítséget!



2020. nov. 30. 13:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
6 honaposan kezdtuk. Nekunk is a 4 honapos kezdest ajanlottak, de en nem akartam. Egeszseges es megfeleloen gyarapodo baba volt a lanyom. A 6 honapos statuszon kerdeztek, hogy hogy halaudnk a ht-val. Mondtam, hogy 1 hete kezdtuk es felsoroltam azt a 4 dolgot amit kostolt a lanyom. Gyumolcs levet nem is adtam neki. Az uj ajanlasok szerint semmi szugseg ra. A vedonod erdekes helyen informalodhat ha anyatejes babanal korai ht-t es gyumolcs leveket ajanl. Igazabol a te felelosseged. Kovetheted a WHO-t vagy a vedonot. En a WHO-t valasztottam, eddig nem bantam meg.
2020. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Az semmi. Nekem a gyerekorvos azt mondta a 4 hónapos babának (aki 100% anyatejes és nem kóstolt még semmit), hogy kezdjem el a glutén bevezetését fél-negyed haztartási vagy babakeksszel anyatejbe áztatva... Mosolyogtam és bóloggattam. Majd elkezdem az almával 6 hó körül..
2021. jan. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!