Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Eddig csak anyatejes baba ha...

Eddig csak anyatejes baba ha étellel kínáljuk (kanállal) elkezdi szopni az ujját, amit nem lehet kivenni a szájából. Ám ha mégis sikerül akkor egész sokat is megevett már az ételből. Szerintetek ez tudatos? 5 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

Azért szopja az ujját mert nem szeretne enni? Nem erőltetném, de közben meg eszik, tehát feltételezem hogy éhes vagy legalábbis képes lenne még enni. Vagy igaza van az apjának hogy eddig mindig szopott valamit ugye evéshez és csak nagyon fura neki.

Szerintem nem szeretne enni.


2015. dec. 8. 20:04
 1/8 A kérdező kommentje:
A legelején kb mennyi idő amig megeszik egy adag ételt? Milyen gyakran adtátok a szájához a kanalat? Félek hogy nagyon sürgetem. Meg lehet hogy kanalazgatna még csak iszonyú lassan, kis ujjszopogatás után?
2015. dec. 8. 20:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is nagy ujjszopós volt a lánykám és volt, hogy neki is minden falatnál ki kellett venni az ujját a szájából, de aztán szépen lassan abbahagyta, még most is van, hogy mikor már fáradtan eszik, akkor közben néha néha bekerül az ujja :D
2015. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ő is nagyon küzdött ellene? Nem baj ez neki? Olyan rossz érzés.
2015. dec. 8. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nem mondom, hogy olyan nagyon vészesen, de azért nem csak úgy kicsusszant. Lehet abban valamit amit a párod mond, hogy "megszokás" neki/k. De mivel szépen eszik ha kiveszed az ujját sztem nem zavarja, csak még meg kell szoknia, hogy nem kell neki az ujját szopizni ahhoz, hogy egyen :D
2015. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha látod rajta hogy küzd ellene és nem akar enni akkor hagyd, minek erőltetni? Úgyis csak 6 hónapos kortól kell elkezdeni hozzátáplálni, főleg anyatejes babánál.

Azért szopja az ujját mert szopizni akar, ez egyértelmű. (én babám is ujjszopizós).

Mi 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, először pár napig almalével 1-2 kanál, majd alma pürével, hát hogy mikor evett teljes adagot azt nem tudnám megmondani, talán pár hét múlva, a főzeléket kb 7,5 hónaposan kezdtük el. Nem kell elsietni semmit.

2015. dec. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát csak ezaz hogy nem tudom hogy ellebe küzd-e. mert mikor sikerül a szájához közelíteni a kanalat úgy, hogy nincs benne, akkor láthatólag akarja hogy mielőbb bekaphassa az ételt. de aztán rögtön be a kezét és nem lehet kivenni kb... na mindegy, próbálom más időpontban türelmesebben. meglátjuk mi ez. nem akarom én sürgetni ha ő nem szeretné, csakhát egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy jól értem.
2015. dec. 9. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is csinálta ezt, főleg ha álmos volt.

Ha pár falat után is csinálja akkor várj még vele.ne erőltesd.

Anyatejes táplálásnál tényleg a 6 hónapos kezdést javasolják.

2015. dec. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igazából ez csak tejpép kiegészítés gyanánt
2015. dec. 9. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!