Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtatok először tejet a...

Mikor adtatok először tejet a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves lesz pár napon belül. Tejtermékeket fogyaszt (joghurt, túró, sajt) de tejet még nem kapott. Egyenlőre még van neki napi 2 tápszer. De a “nagyi” szerint lassan ahelyett inkább tejet kéne adnom neki. Ti mikor kezdtétek el a tejet adni? Forraljàtok még ennyi idős korban, és ha adtok akkor naponta kb mennyi tejet?

2021. jan. 14. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
1 éves kora után már adtam neki kakaóban,majd simán. Most másfél és mar simán dobozból kiöntve kapja
2021. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg pici a babám (5.5 hós), de nálunk a védőnő 1 év felett ajánlja. Testvérem is akkoe vezette be (tejtermékeket korábban is kapott), most 19 hós a fia, esténként kap kb 150-180 ml forralt, majd visszahűtött tejet, azt hiszem, 2,8%-ost. Hasonlóképp tervezem, bár meglátjuk, hogy alakul addig a szoptatás (neki már csak kevés teje van).
2021. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
A nagy sosem fogadta el, ő csak tejtermékeket eszik nyersen, meg rendes főtt/sült ételben eszik tejet. A kicsi kb 1 éves kora óta kakaózik reggel.
2021. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Én kb egyéves koruk óta adok tejet a fiaimnak. Akkor már nem szerették a tápszert, nekem meg nem szimpatikusak a tejitalok. Végülis feldolgozott tejpor.

Igaz naponta egy-egy decit isznak csak reggelente, és sosem volt gondjuk a tejtermekekkel előtte sem. Mivel UHT tejet kapnak ezért nem forralom, hiszen csak a pasztorozetlen tej esetében szükséges a forralás.

Azt hiszem az ajánlások két éves kortól mondják hogy kaphat tehentejet, szóval akar kipróbálhatjatok. Baja nem lesz tőle, ha aggodsz akkor pedig még várjatok.

2021. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
1 éves koruktol kaptak tejet. A házi tejet forralva, a boltit nem. A boltiak közül a Cserpest és a Garabonciást tudom ajánlani, mind a 2 finom és magas zsírtartalmú.
2021. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem 1-1,5 éves korban adtam először tejet a lányomnak.

A bolti tejitalokkal én sem voltam kibékülve, így kezdtük a 1,5 tejjel, majd fokozatosan váltottunk erősebbre.

Szerencsém van, mert házi bio tejet tudok neki adni, azt jobban szereti, mint a boltit. Semmj baja nem lett tőle.

2021. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Soha nem kapott tejet mert nem egészséges. Tejtermékeket kb 2 éves korától de korlátozott mennyiségben.
2021. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Másfél éves a lányom, a tejet sosem fogadta el, én meg nem vagyok a kakaó híve. Amúgy kb pár hete kínáltam meg vele először. A tejtermékeket amint lehetett adtam neki, szereti is őket. Napi 1x kap még tápszert.

Engem is próbált "jó útra téríteni" a nagyi, de közöltem,hogy antibiotikumozzák a teheneket, úgyhogy nem kéne a gyereknek adni még, nem hiányzik,hogy valami allergia előjöjjön. Evvel le is állt.

2021. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

1 éves korától mindennap kap tejet, 2 dl-t. Azon kívül kap tápszert is még (másfél éves).

A változatosság híve vagyok, mindent adok neki, szerencsére mindent el is fogad.

2021. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
3 évesen kóstolta először, de azóta se az élete része, már lassan 8.
2021. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!