Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónaposan lehet kostoltatni,...

4 hónaposan lehet kostoltatni, csak tízóraira?

Figyelt kérdés

Lehet egy 4 hónapos babát kostoltatni pár kanál almalével, almapürével, utána krumplival, répával, barackkal fokozatosan tízóraira?

Anyatejem nagyon kevés van, egy evésre ezt eszi: 10-20ml anyatej+120ml Milumil prosineo HA.

Ha csak pár kanállal kap tízóraira 6 hós koráig az biztonságos?

Sinemilben is gondolkodtam, de mindenféle vélemény van a tejpépekről.


2021. jan. 17. 22:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Nyugodtan kóstoltathatod vele ezeket. Én is az almávával kezdtem. Egyszerre mindig csak egy félét adj neki és figyeld, hogy okoz-e nála bármi problémát. Nekünk is ajánlotta a gyerekorvos ezt a sinemilt, meg még nem is tudom mi volt a másik. Én ezeket 6 hós korától adtam,de az én kisfiam nem volt odáig érte.
2021. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
Nyugodtan kezdd el, ha egészséges, jól fejlődik. Szép óvatosan. Cseppents pici anyatejet a pürékbe, akkor jobban elfogadja. Kezdetben folyósra, mármint lazára pürésíts, szóval ne legyen darabos semmiképp ennyi idősen.
2021. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

De mi a lópikuláért?

Hova rohansz?


A Sinemil egyébként nem tejpép, hanem szentjánoskenyérmag alapú gyógypép refluxosoknak és/vagy allergiásoknak és/vagy rosszul gyarapodó csecsemőknek.

2021. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam. Azért kérdem, mert 8-szor eszi ezt: 10-20ml anyatej+120ml Milumil prosineo HA és így is sír, hogy éhes. A doktornő azt mondta, hogy ne emeljek a tápszeren, mert kinyúlik a gyomra.
2021. jan. 18. 00:16
 5/24 anonim ***** válasza:
56%

4 hònaposan meg korai a hozzàtàplàlàs. Ahhoz, hogy a gyomra kitàguljon, elèg nagy mennyisègű ètel kène. Egy kis plusz tapszer ezt nem fogja okozni.

Szerintem 3 fèle jò megoldàs lehet, vagy ezek kombinàciòja.

Gyakrabban eteted.

Kicsit több tàpszert kap etetèsenkènt.

Evès utàn visszarakod mellre.

2021. jan. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%

Nem csoda hogy nyolcszor kér, amikor ez egy 1 hónapos adagja egyszeri adagja...

5-6*160

2021. jan. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
61%
A korai hozzátápláláshoz csak annyit fűznek hozzá hogy 7 évvel ezelőtt mikor a kislányom 4 hónapos volt akkor a tápszereseknél a 4 hónap volt a hozzátáplálás elkezdésének ajánlása és akkor az teljesen elfogadott volt. Most is el kezdtem mert a 4 hónaposom 7,5 kg és nem elég neki a tápszer.
2021. jan. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Miert nem lehet tapszeradagon novelni? 2 kanal alma ezen nem segit.
2021. jan. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
42%
4 hónaposan kezdtem 8 éve a fiamnál és most a kislányomnál is. 2 hete kóstolgat, jól haladunk. Nem sietünk, tízóraira evett már almát, barackot, krumplit, banánt, répát, sűtőtököt (nagy kedvenc), utána természetesen még tápszert eszik. Ő mondjuk tisztán tápszeres, de te is elkezdheted, ha nem vevő rá, akkor majd később újra próbálod.
2021. jan. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
9. vagyok. Egyébként azt hozzáteszem, hogy a tápszer adagját mindenképpen növelném a helyedben, egyáltalán nem kap sokat és a kóstolgatás valóban nem fogja megoldani a problémádat. Az én lányom napi ötször eszik 170-180 ml tápszert (illetve tízóraira már csak 120 ml körül a hozzátáplálás miatt). A dokitok elég furcsa.
2021. jan. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!