Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van valami limit arra vonatkoz...

Van valami limit arra vonatkozóan, hogy egy pici baba, mekkora mennyiséget ehet adott étkezéskor?

Figyelt kérdés

A lányommal kb egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást, megdöbbentően jól halad, már most mennyiségeket eszik. Tök jó, ennek én nagyon örülök, és elmondhatatlanul büszke vagyok rá. Igény szerint szoptattam és szoptatom most is, egyébként is BLW-zünk, szóval alapvetően ő kontrollálja a mennyiséget, ha már nem éhes, én nem tukmálom, de ha még kér, akkor nem fogom idő előtt elvenni tőle se a mellem, se a kaját nem szedem ki a kezéből.

A férjem viszont kezdi pedzegetni, hogy lassan majd jó lenne számon tartani a kalóriákat (???!!!), hogy ne legyen elhízott a gyerek majd. Neki folyamatosan problémái vannak a súlyával, és szerinte amíg szülőként mi kontrolláljuk, hogy mit és mennyit eszik a gyerek, addig kell megfogni a dolgot, hogy nehogy elhízott legyen később (főleg, hogy a családban meg az ismerősi körben vannak nagyobb gyerekek, ahol egyértelműen probléma az elhízás).


Én alapvetően úgy gondoltam, hogy azért egy gyerek, aki még ilyen intenzíven növőfélben van, egyen, amennyit jól esik neki, nyilván odafigyelek rá, hogy egészséges kajákat kapjon, hozzáadott cukor nélkül, sótlanul kapja ugyanazt, mint mi, én szerintem ezzel lehet megalapozni neki a későbbi egészséges hozzáállást az ételhez és az étkezéshez.


Ugyanakkor abban igaza van, hogy barátainknál a 6 éves kislány már inkább gurul, mint jár, és a családban a 13 éves lánynak így kamaszkorára, hogy kezdene érdeklődni a fiúk iránt, nem lehet túl jó érzés, hogy két lábon járó gumilabdának néz ki (nagyon csúnya hasonlat, de tényleg :( ), és emiatt nem annyira viszonzott a dolog. Szóval felmerül a kérdés, hogy ők mit csinálnak másképp? Oké, most 7 hónaposan ez még nem téma, de mikor érdemes már azt mondani a gyereknek, hogy ennyi elég lesz, ne egyél többet az x kajából (most nem a csokitortára gondolok, hanem rendes ételre, mittudomén, sült hal és grillezett zöldségek meg ilyesmi)?


2021. febr. 22. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
nem kalóriát kell nézni, hanem azt hogy mennyire zsíros a gyerek. Ha kezd pufi lenni, vissza kell venni a kajából. Ennyi.
2021. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb gyerekek elhízásánál azért érdemes lenne megnézni, hogy miket esznek.

A 6 éves kislány felteszem, eszik már bőven zsíros/cukros ételeket, amiket az épp hogy hozzátáplált baba biztos nem.

Felnőtteknél sem a mennyiséggel van elsősorban baj, hanem a minőséggel, mellette pedig a legtöbbször teljesen mozgásszegény életmóddal.

Egy fejlődésben lévő csecsemő (!) étkezését nem szabad korlátozni! A minőség viszont rajtatok múlik.

Nem lesz elhízott később attól, hogy igény szerint szoptatod, és annyit eszik gyümölcsből/zöldségből, amennyi jól esik neki.

Korlátozni már csak azért sem fogos tudni, mert ha éhes, reklamálni fog.

2021. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Annyit még hozzátennék, hogy a családi halmozódás elhízás esetén sokszor nem genetikai eredetű, hanem a megszokott és továbbadott, nem megfelelő életmóddal van összefüggésben.

Van az Élet 250 kg felett c. amerikai tv sorozat, morbid mértékben elhízott felnőttekkel. Ebből is kiderül, hogy 95%-ban a rossz szokások, helytelen életmód, és esetükben a szemét étel konkrétan zabálása, mint pótcselekvés okozza az elhízást.

Gyerekek esetében az elhízás, amennyiben nincs igazolható orvosi oka, kizárólag a család hibája, és legfőképp a szülők felelősége!

De a babáddal nem teszel rosszat, ha igény szerint eteted. Később pedig lehet nevelni, és továbbra is asszisztálni a helyes étkezéshez.

2021. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Étkezésről előttem leírták. Amint nagyobb lesz mozogjon sokat. Előbb kismotor, játszótér, később futóbicikli és így tovább ahogy belenő. Szülőként piszok fárasztó, de egyik gyerekem se készül elhíznj pedig esznek rendesen,
2021. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kaja csak egy dolog, de mozogni is kell.


Én egészen kamaszkorom végéig gyakorlatilag válogatás nélkül ehettem, amit gondoltam, mivel jóformán amióta járni tudok járok edzeni, részben szülőkkel, részben egyedül is kerestem a lehetőséget. De szüleim ettől függetlenül többnyire teljesen normális főtt ételeket készítettek, nálunk nem sokszor volt meki vagy pizza. Előfordult néha, de döntő többségében otthon főzött egészséges ételek voltak. Felnőtt fejjel is inkább akkor van gond, ha elhanyagolom a mozgást, bármi miatt, akkor még a tankönyvi étkezés sem elég.

2021. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!