Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Uzsitippek? Tojáskérdés? (9...

Uzsitippek? Tojáskérdés? (9 hónapos)

Figyelt kérdés

Szeretnék ötleteket kérni uzsonnára 9 honapos kislányomnak. Reggeli tápszer, delelőtt tejpép v gyümi, ebéd husi, teszta vagy rizs, zöldség, stb( üvegest nem eszi.) Uzsi? Gyümi már nem elég, keksszel reszeltem, annyira nem jött be neki. Ti mit adtok?

A másik a tojás. Egy táblázatban láttam h 8 hónapos kortól heti 1 tojást ehet. Be is vezettük,fokozatosan, semmi baja, imádja. Erre a védőnő azt mondta most, hogy csak a sárgáját eheti még. Miért? Ha nincs baja. Később okozhat gondot h már kapott?

Köszi ha válaszoltok.


2021. márc. 8. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

A tojás lehet allergén, de ha bevezettétek és nincs baja tőle, add bátran. Megszokták várni vele az egy évet, de nem szigorúan tilos. Ugyanez az eperrel.


Én szoktam csinálni baba palacsintát ami banán, tojás, liszt kikeverve, serpenyőben kanálnyi adagok lassan átsütve, vagy kis katonákat amiket csipeget, ez kenyér belső, vaj, sajt, vagy egyéb feltét. Nagyon szeret csipegetni, de kell neki a gyümölcs turmix is mellé. Szoktam próbálkozni házi krémekkel, pl padlizsán krém, bababarát módon, avokádó krém ilyesmi, de nem csípte még őket.


Szoktam neki omlettet csinálni, abba keverek sajtot, petrezselymet, zöldséget, illetve IMÁDJA a sárgadinnyét rágcsálni. Szoktam neki adni egy karimát amit körbe rág.

Joghurtos dolgokat mát nem adok mert akkor fingosabb este és többször kel.

2021. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. A palacsintát kipróbálom. Ő még nem csípi fel az etelt. Vagyis megcsippenti, de nem teszi a szájához. De akkor ilyesmikkel próbálkozok. Kenyeret sem adtam még neki. Mondjuk mi sem eszünk... de valamit muszaj ennie. :)
2021. márc. 8. 11:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nálunk az a "baj" hogy megkóstolta és nagyon szereti a kenyeret, emiatt én is visszálltam a reggeli kenyér evésre, hogy együtt együnk.

A palacsintánál figyelj arra hogy ne legyen túl lisztes mert akkor kemény lesz, és nem omlik szét a szájában és arra is hogy teljesen átsüljön a tojás miatt ugye.

Krémesre törd villával a banánt(1db) 1 egész tojást belekeversz, és utána egy vagy 1,5 púpos ek liszt, de ugye a banán és a tojás mérete ezt befolyasolhatja.


Én kevertem már bele elnegyedelt kicsit áttört áfonyát, adtam hozzá kis fahéjat is.


Utanozni fog, ha leülsz vele enni, szóval mindig mikor ő eszik, te is csipegess és ő is elkezdi.

2021. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!