Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás, hogyan?

Hozzátáplálás, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni, hozzátáplálás terén.


Hogyan alakítsam ki a reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora étkezéseket ha a babám (5 hónapos) reggel 7-8, 11-12, 3-4, 7-8, éjjel 1-2 óra közt eszik.


Amit tudni kell hogy tápszeres baba általában 180 ml eszik meg egyszerre. Próbáltam evések között adni neki enni de nem eszik semmit akkor.

A kóstolást elkezdtük ebédre szoktam adni neki pürét.


Első babám és nem teljesen világos ez a része a hozzátáplálásnak.


Köszönöm a segítségeket!



2021. márc. 16. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

5 hónaposnál sehogy, őt még kóstoltatni se kellene.

Aztán ha az ebédet kiváltottad, jöhet a következő étkezés, amit kiváltasz és így tovább, a tápszer még marad sok ideig, az marad a fő táplálék.

2021. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Mi 4 hósan kezdtük.


Elsőre a tízórai lett kiváltva, 10fele eleinte gyümi, késöbb joghurt, krémtúró, stb...


Kb 5hósa az uzsonna is ki lett váltva. Az is gyümölcs, zöldséggel.


Utána jött az ebéd. Általaban amit főztem, abból ami adható volt.


Jött a reggeli, kenyér +valami


Majd a vacsi. Amit mi ettünk.


10hós korára ki volt váltva minden étkezés, cicizni csak alváshoz kérte délben, este, illetve éjjel vagy 6x.


1éves korában szoktattam le.

2021. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Who ajánlás: "around 6 month", a kulcsszó around. Mint ahogy minden baba másképp fejlődik, úgy a szilárd ételekre is különböző időben érnek meg. Van egy minimum kor, ez 17 hét vagyis 4 hónap ami alatt nem szabad, és 8 hónapos kor azt hiszem aminél tovább nem kell várni.


A kérdező ismeri a saját babáját, látja ha már megérett rá, pl nem tolja ki az ételt a szájából, az egy jel.


Én az ebéddel kezdtem, nem követtem táblázatot,hanem mindent adtam ami nem volt tilos, illetve az allergénekkel is vigyáztam. A tablázatok inkább azoknak szólnak akik pörköltet adnának.


Szerintem válassz ki egy gyümölcsöt, vagy zöldséget és kóstoltasd. Menni fog magától.

2021. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megváltás volt a hozzátáplálás megkezdése. Addig mindent úgy bukott vissza, mintha hányt volna, akár 1-2 órára rá.🤷🏼‍♀️


Szerintem mi a tízóraival kezdtünk: alma+babapiskóta.

Aztán az ebédet váltottunk ki.

Volt, hogy üveges ételt kapott.


Táblázatokat néztem, de nem találtam olyat, amit 4 hóstól írt, így megnéztem, hogy miket ajánl és azok alapján próbáltam, de sokszor saját kútfőből.


A lényeg, hogy nézd meg mik amik tilosak pl.: méz és azokat kerüld.


Szerintem is menni fog, hagyj időt, nem baj, ha egy hét alatt nem váltotok ki minden evést.


Az időpontokhoz nincs ötletem, de nyugi, szerintem jó időpontokban eszik a babás és nincs kőbevésve a napi 5*-i étkezés. Felnőtteknél is van, hogy kihagynak egyet vagy egyik nap sokat esznek, másik nap alig.

2021. márc. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!