Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi tartozik még a zöld növénye...

Mi tartozik még a zöld növényekhez/gyümölcsökhöz?

Figyelt kérdés

A házi gyermekorvos azt mondta a krumpli/répa/alma/sütőtök klasszikusokról tovább léphetünk a zöldekre, ami alatt a spenótot, sóskát, brokkolit és a céklát érti.


Mi tartozhat még ide, amit biztonságos a bábának adni? 7 hónapos.


2021. márc. 26. 11:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Melyik hozzátáplálási táblázatot használjátok?
2021. márc. 26. 11:11
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

A cékla mióta zöld?


Mi ez a ráfeszülés? Szerintem nincs olyan zöldség, gyümölcs, amivel 6 hónapos kora után kárt okoznál (apró magvasakat még ne pl eper, kivi) de minden más mehet engedélykérés nélkül.

Déli gyümik pl elvileg 8-9 hónapos korától adható, de akkor mi van azokkal a babákkal akiknél ez az idény, és helyi gyümölcs? Indonéz gyerekeknek nem árt a papaya, de a magyarnak igen?

Ne félj ennyire, bátran táplálj hozzá.

2021. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

#1

2. Vagyok

A hozzátáplálási táblázatok iránymutatók pl a mélyszegénységben élőknek, akik paprikás krumplival etetnének már 3 hónaposan.


Ha nincs érzékenység a családban, ha a baba egészséges, akkor ennél bátrabban csináld szerintem.

2021. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A ráfeszülés az az, hogy első gyerek és nincs nőrokonom, akitől tudnék kérdezni, a védőnőtől meg nem lehet egy konkrét infót kicsikarni, mindig mellébeszél.
2021. márc. 26. 11:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is első gyerek és van ugyan nőrokonom, akitől technikailag kérdezhetnék, de ő már 3 hónaposan narancslét adott a fiának, szóval nem igazán adok a véleményére :D


Legyél bátrabb nyugodtan, ha nincs érzékenység, akkor bármilyen zöldség-gyümölcs mehet. A lányom első kedvence a narancs volt 6 hónaposan, kikapta a kezemből és letolta az egész gerezdet magában, olyan jókat nyammogott rajta. Nem követek táblázatot.

Amúgy zöld növény még a borsó, zöldbab is, főzeléket abból is finomat főzhetsz.

2021. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ami allergizálhat: apró magvas gyümölcsök pl eper, kivi, málna


(De pl más országokban simán adják, és nincs is a tiltólistán)


Tojás fehérje, okozhat allergiát, de én pl már adtam 8 hónaposan, mivel nincs allergiás a családban. Mindemellett mi BLW-zünk és ott van egy csomó recept, ami főtt tojást javasol - fehérjével együtt.


Tejet 1 éves kora után ajánlott, de tejterméket már kaphat mivel az feldolgozott tej.


Ami szigorúan tilos, az a méz mert botulizmust okozhat ami a tüdő összeomlásával járhat. 1 eves kortól lehet adni, de méhészek simán 2 éves kort javasolnak.


Ezen kívül az, hogy banánt, vagy mangót, vagy uborkát, vagy padlizsánt mikor eszik, az már igazából tök mindegy.

2021. márc. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Komoly gluténallergiás van a családban, más nincs. A glutén bevezetését már megbeszéltük (anyatej mellett történik).
2021. márc. 26. 11:52
 8/12 anonim ***** válasza:
A legutolsó ajánlás szerint a glutént 7 hónapos korig kell bevezetni, mert egy pár éve kitaláltak, hogy 1 éves kor után, mert allergén. Erre megugrott a glutén érzékenyek aránya. Neked mit mondott a háziorvos erről?
2021. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8 hónapos korig mondta. Fél mokkáskanál liszt főzelékbe keverésével. Ha bőrtünet jelentkezik, azonnal abba kell hagyni. A legfontosabb szerinte, hogy (ha van lehetőség) anyatej mellett kell bevezetni.
2021. márc. 26. 14:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahha, logikusnak hangzik. Köszi.
2021. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!