Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kb hány kalóriára van szüksége...

Kb hány kalóriára van szüksége egy átlagos 9-hónaposnak?

Figyelt kérdés

Adok neki mindent IS, de nem eszik értékelhető mennyiséget, nagyon optimista számítással is 98%-a a kalóriaigényének tőlem jön, igény szerint szoptatott baba. Amúgy tankönyvi méretekkel született, most sem tér el az átlagtól, méreteit tekintve abszolút a lehető legátlagosabb gyerek (8 kiló, azt nem tudom, hány centi, de 68-74-es ruhákat hord). Mászik, bútorok mellett felállva lépeget, egész nap ezzel szórakoztatja magát.

Így kb mennyi kalóriára lehet szüksége?


Azért kérdezem, mert minthogy ugye én adom neki a szükséges energia zömét, én szép lassan fogyok elfelé. Nagyjából 1700-1800 kcal a napi bevitelem, tippre, alapvetően egészségesen étkezem, de nem figyelek azért oda nagyon a dolgokra. Most vagyok 50 kg 163 centihez, amikor teherbe estem, 64 kg voltam. Most ez így még oké, de nem kéne már tovább fogyni, mert akkor már nagyon betegesen fogok kinézni (és így is már érezhetően kezdek kimerülni). Tejem az szerencsére van elég. De gondoltam akkor megpróbálnám számon tartani a kalóriákat, és annyival többet enni, amennyi a babának kell, és legalább szinten tartani magam. Szóval hogy ne fogyjak tovább.


A védőnő csak biztat, hogy enni fog a gyerek, és javasolt vitaminokat (amiket szedek amúgy is), de érdemi választ nem tudott adni, ezért gondoltam hátha van nektek valami tippetek.


Köszönöm előre is :)


2021. ápr. 19. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Babáknak nem szokás kalóriát számolni.


Ha boldog, energikus, hízik, legalábbis nem fogy, van pisis és kakis pelenka, akkor nincs baj.


Kínálgass neki mindent, többször is.

Nálunk eddig elutasította a gyerek a rántottát, most már kétpofára tömi (picit idősebb). Tehát amit eddig csak csipegetett, azt vedd elő újra és újra megkínálni.


Blw is nagyon jó, szeretik magukat etetni a babák, több a felfedezés vele.

Én úgy csinálom, hogy míg a falatokkal bíbelődik, amikor lenyelte az ételt, becsempészek a szájába egy kis pürét. Tehát mixelem. A magyar blw közösségek ezt nem csípik, de külföldön nincs senkinek vele baja.

2021. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mi is BLW-zünk, a trükközést a pürékkel meg üveges bébiételekkel próbáltam, egyszerűen kitépte a kanalat a kezemből és instant szájzárat kap, ha meglátja. Első pillanattól kezdve, eleve ezért lettünk BLW-sek.


Az ő fejlődése és kalóriabevitele nem azért kérdés, mert attól félek, hogy baja lesz, látom rajta, hogy minden rendben van, nem is akarom siettetni a hozzátáplálással meg semmi, de addig belőlem is maradni kéne valaminek, amiből adhatok neki :D Szóval magam miatt kérdezem. Ha rendszeresen futok 5km-t és ezzel elégetek mondjuk 500 kcalt, akkor ha nem akarok fogyni, akkor 500 kcal-lal többet kéne bevinnem. Ez a gondolatmenet mentén gondoltam valahogy megtippelni, hogy egy átlagos babának mennyi kcal-igénye van, mennyi amit a szoptatással "elvesz" tőlem, és ezt akarom pótolni magamnak, hogy ne fogyjak tovább.

2021. ápr. 19. 11:18
 3/3 anonim ***** válasza:
De nem így működik. Nem annyi kalóriányi tejet termelsz, mint amennyi többletet beviszel. A szoptatás kcal igénye kb. 300 kcal.
2021. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!