Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Alig eszik az 1 éves kisfiam....

Alig eszik az 1 éves kisfiam. Tényleg jól van ez így?

Figyelt kérdés

Szinte csak tejitalon meg gyümölcspürén él.

Reggelire tejital van, tízóraira gyümölcspüré. Tasakos, mert az üvegest már nem eszi meg, de darabosan meg egyáltalán nem kell neki.

Délben ebédel, a levest szereti, különösen a zöldségeket benne, eszik pár falat másodikat is, de egyáltalán nem nagy mennyiséget.

Uzsonna puding vagy joghurt meg ilyesmi, a vacsora tejital.

A kenyeret, zsemlét, kiflit kiköpködi, a vajkrémet, májkrémet lenyalogatja róla. Tejberizs nem kell neki, éppen csak belenyal, tejbegrízt meg sem kóstolja. Próbáltam az úgynevezett babacsintát, nem kellett neki. Tojásból pár falatot eszik főzve vagy tükörtojásként, rántottát nem eszi. Ezen kívül szereti a sajtot, minden formában.

A gyerekorvos szerint jól van ez így, majd eszik, ha kedve lesz, még nem lehet vele alkudozni, mert nem érti, majd csak később.

Most 1 éves 2 hónapos nemsokára. Az 1 éves státuszon volt 9800 gramm és 79 cm. A védőnő szerint vékonyka.



2021. máj. 5. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Ilyenkor még a cicikédből kellene ennie.
2021. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs tejem, nem is volt.

Bent vagyok kisbabás csoportokban, néha sírni tudnék, ha meglátom, hogy más gyereke milyen nagy mennyiséget megeszik egyszerre. Fiatalabbak is, mint az én kisfiam.

2021. máj. 5. 09:24
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne sírj. Örülj annak, ami van.
2021. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tesóm ezt kamasz koráig játszotta. Sovány volt, néha rossz vérképpel, egyedül a danino elődjét volt hajlandó megenni, néha a tejbegrízbe belenyalt, vagy pár katonát evett valami vajas kenyérből. Nála nem jött be sem a könyörgés, sem a terror, de még a ráhagyós "majd eszik ha éhes lesz" éheztetés sem. Az orvos annyit mondott, majd kinövi, mivel orvosi oka nem volt, csak finnyás volt a végtelenségig.


Aztán megjött az étvágya, nagy benga kamasz lett belőle, vékonyabb, de normál testalkatú, teljesen egészséges felnőtt férfi most. Anyámék egy évtizedig őszültek emiatt.

2021. máj. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Párom is nagyon vékony, keveset eszik, de ehet is bármit bármivel, akkor sem hízik. Én szeretek enni, de figyelnem kell, mert hízékony vagyok. Lehet, hogy rá ütött a fiunk. Félek, hogy hiánybetegségei lesznek, ha csak ennyit és így eszik.
2021. máj. 5. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól van ez így, majd elkezd enni. A kislányom 1 évesen ennek a felét nem ette meg szilárd ételből amit felsoroltál. Most 1,5 évesen kezd nagyjából elfogadható mennyiséget enni. Ő még csak 8,5kg, de a mostani védőnő és a doki szerint teljesen rendben van, az előző védőnőnk meg folyton húzogatta a száját. Ne aggódj, csak rakd elé, eszik ha éhes lesz. Próbálkozz nyugodtan a darabossal, paradicsomszelettel, bundás kenyérrel, spagettivel, karalabécsíkokkak, új érdekes gyümölcsökkel amit még nem kapott, vagy akár puha rántott hússal, rizsgolyóval, műzliszelettel, párolt hagymával, savanyúuborkával, édes bébikukoricával, jól átsütött házi hamburgerhús pogácsával, pohárból is adhatsz neki tejbegrízt úgy lehet érdekesebb lesz, a lényeg hogy sokféle állaggal és ízzel találkozzon, bele fog jönni.
2021. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen gyerek, nem lesz vitaminhiányos, de adhatsz neki kiegészítő vitamin szirupot, tejitalban is sok ásványi anyag van, az én lányom már 4 éves, szinte semmit nem eszik, én ezekkel pótlom: vitamin, tejital, gyümölcspüré, joghurt, rossz nézni, de nincs semmilyen hiánya és nem is vékony.
2021. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!