Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tényleg kicsit le van maradva...

Tényleg kicsit le van maradva a kislányom az étkezésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Anyósom szerint kicsit egysíkú a táplálkozása a 10 hónapos gyerekemnek. Egyszer nem szól semmiért minden jó úgy amiket amilyen mennyiségben eszik máskor meg szóváteszi hogy próbálkozhatnék nyugodtan a darabos ételekkel is meg hogy ilyen korban már nemcsak adott időben kell ennie hanem sokszor keveset. Legtöbbször bébiételt kap ebédre uzsonnára és igazából hétvégén szokott főzni neki főzeléket. Próbáltam azokból már egy 8 hónapost amiben kisebb darabok voltak. Egyből elkezdett öklendezni és át kellett neki paszíroznom. Azóta mondta hagyjuk még a daraboshoz való szoktatást mert fogzás időben amúgy se ajánlják. Mindig hozott neki 6 hónapososakat hogy azokból adjak neki és csak krumplit főzzek hozzá. Egy ideje már délben és uzsonnára is kap főzeléket, reggeli vacsora 240 g tápszer, tízórai banán általában de van hogy rakok hozzá néha almát vagy őszibarackos italt. Régen uzsonnára tejpépet is kapott de volt hogy nem ette így nem vettünk neki egy ideje. A védőnő mondta hogy kicsit kevés a súlya (8 kg fölött van). Most hogy már kétszer kap főzeléket remélem több lesz neki. Tudom hogy több gyümölcsöt kaphatna már de még a banánt is néha alig akarja megenni és sokszor tápszert is kell neki adni utána. Meg délután ha hagy a főzelékbol utána joghurtot, krémtúrót vagy tápszert kap. Fozelékekbol a sütőtököt, sárgarépát, brokkolit, cukkinit, spenótot, borsot, zöldbabot, paradicsomot, zöldséges rizottót, spagettit eszi. Tojássárgáját is kapott már és húsokat is kap. (Csirke, pulyka, marha). Hogyan kellene próbálkoznom a darabos ételekkel? Tudom hogy itt lenne már az ideje hogy ilyeneket egyen. Nektek miket eszik az ennyi idős babátok? És mikor mit? (Reggeli, tízórai, ebéd ,uszonna, vacsora)
2021. máj. 6. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

10 hónaposan ehet nyugodtan vajas kenyeret pl, kiflit a kezébe adhatsz.

Az én lányom nagyon szerette pl a spenótot krumplival, hússal. Szerette a sütőtököt krumplival, trappista sajttal-ez volt az egyik kedvence.


Adj neki minél többféle ételt. Az a lényeg. Húslevesből ehet mindent.

2021. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha öklendezik, az nem baj, teljesen normális. Csak tudd megkülönböztetni a fuldoklástól.
2021. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy ha nem akarja, akkor ne erőltessem a darabosat. Szépen lassan megérett rá, 1 évesen már elutasítja a püréset, üveges kaját. Kínálgasd, majd egyszer csak enni fog.
2021. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ugyanitt tartunk, mint ti. Még nem érett meg rá. Nálunk az hozott minimális áttörést, hogy együtt eszünk 3an. Látszik rajta, hogy figyeli, hogy hogyan kell enni Evés közben próbálunk neki adni a mi kajánkból. A bolognai és a cukkini már nagyon megy neki. Ha a rizst túlfőzöm és valami paradicsomos szószba keverem az is jó. A babakekszet kb 2 napja veszi a szájába, de inkább szopogatja. Ha letörik egy kisebb darab, kiköpi. Bár ma már az ujjával visszalökte utána a szájába.

De az, hogy ő kiflit vagy virslit rágjon magától az nem megy.


Szóval türelem, próbálkozás minél többet, többfélével. És az együtt evés! Ilyen idős korban nagyon szeretnek utánozni.

2021. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem változatos, de abban igaza van, hogy ideje darabost enni.


A pürében lévő darabkákat az én fiam se tűri el, viszont szívesen csipeget fel maga bármit kb 7 hónapos kora óta.

Teszek elé avokádókrémes pirítós csíkot és elrágcsálja, meg főtt tojást felnegyedelve és simán megeszi (én már adtam fehérjét, mert nincs allergiás a családban). 1 évesem van, de kb 9-10 hónaposan már mindent evett amit lehet, simán felvagdosva stb. Pl a mai reggeli átsütött tükörtojás vajas pirítós, joghurt volt, persze szereti dobálni meg hadonászni vele, de eszik is. Van hogy kap pürét, az homogén állagú, nem szereti benne a darabokat.

2021. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

8 hónapos korától csak darabosat kap, és mindig eszek, eszünk vele együtt az asztalnál hogy lássa. Először nagyonnagyon vékony csíkokra vágtam neki, puha dolgokat. Pl. sajt, párolt gyümölcs és puha zöldség, kölesgolyó felaprítva, rántotta, túrórögök. Így könnyen megfogta marokra. Általában a szájába vette, forgatta, kicsit öklendezett, majd kiköpte, néha lenyelte. Ez ment egy hónapig.

Nem baj ha öklendezik, így tanul enni, csak mindig figyelni kell rá, és nem pánikolni vagy a szájába nyúlkálni ilyenkor.

Aztán amikor már egyre többet evett így, ügyesebb lett, nagyobb falatokat, keményebb dolgokat is kapott.

1 évesen már egész, hámozatlan paradicsomot meg virslit evett meg önállóan, vagy egy sültcsikecombot, kiflit rágcsált össze. Innentől kezdve elutasított mindenféle pépet is, csak pohárból volt hajlandó meginni a kicsit felhigított gyümölcspépet, levest, tejbegrízt.

Még nincs 1,5 éves, de simán nekiáll egyedül egy egész paprikának vagy körtének, zöldségpucolás közben kap répát, karalabét, már mindent egyedül eszik. Most újra kicsit pépezünk napi egyszer, mert épp kanalazni tanul, amíg fel nem idegesedig pár perc után. A villa már megy.

Kezd el nyugodtan a darabosat, szépen, lassan. Ne keverd a pépbe a darabokat rakd elé, fogja meg egyedül kézzel.

2021. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kb.itt tartunk 10hónaposan.

Nekünk pl.bevált gyakorlásra a tescoban kapható sótlan, hosszú kukoricakukac vagy mi:) Félbe töröm és azt egyedül rágcsálja, gyakorolja a harapást. Meg szoktam elé rakni kenyér falatkákat, azt is szereti csipegetni.

2021. máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!