Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen idős korától adtatok a...

Milyen idős korától adtatok a gyereketeknek fagyit?

Figyelt kérdés
Azok az anyukák válaszai érdekelnek inkább akik nem kremturoval es turo rudival kezdtek a hozzataplalast a baba 2,5 honapos korában...köszönöm szépen

2021. máj. 13. 10:40
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsi még annyi h most másfél éves :)
2021. máj. 13. 10:40
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Az első szülinapján az állatkertben én ettem fagyit és abba belenyalhatott. Nagyon tetszett neki.

Bár nem hiszem hogy releváns ebben a kérdésben, de zöldségekkel kezdtük a ht-t, 6,5 hónaposan,minden allergén be lett vezetve 1 éves kora előtt.

2021. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálás. Nagyon sokáig nem kapott cukros dolgot, de fagyit szezonjában megkóstolta. 11 hónapos volt. Most másfél éves és ha jó idő van szoktunk menni. Megeszik simán egy gombócot.

Azért nem kell ám ezt annyira túlgondolni. Nem hal bele egy kis édességbe

2021. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

14,5 hónapos a kicsi, már kapott pont a hètvégén a tölcsérébe a mienkből, a lányom is kb ekkor kaphatott a mi fagyinkból.

Ő 2 éves kora utàn kapott sajàt gombócot, de max a felét ette meg még most is.


(6 hónaposan kezdtem mind2 gyerekkel és barackkal😅almával, sütőtökkel)

2021. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Téliek a lányaim, 7-8 hónaposan kaptak üres tölcsért szopogatni, másfél évesen fagyit. 😊 Ha nyáriak lennének, akkor a tej bevezetése után, 1 évesen is vettem volna nekik.


5 hónaposan kezdtek kóstolgatni, 6 hónaposan indult a rendes hozzátáplálás. 😊

2021. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
Az enyém tegnapelőtt kapott először. 2.5 éves
2021. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
A nagy 3 évesen, a kicsi most 2, valószínűleg ezen a nyáron fog először.
2021. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Azon a nyáron, amikor elmúlt 1 éves (márciusi) kapott először fagyit. Akkor még nem egy egészet, csak kis dobozkába kértem és ehetett belőle. Most 3 éves múlt, 1 gombócot kap ha fagyizunk. Nagyon szereti. Krémtúrót, Túrórudit, tejszeletet stb... ritkán veszek neki. Nem kifejezetten a cukor miatt, hanem mert jobban szereti az itthon elkészített süteményt, desszertet.
2021. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Na beindult a lapontozás... No komment...
2021. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez attól is függ, hogy te magad vagy a család szokott-e fagyizni. Ha igen, akkor biztos, hogy belenyal 1 éves kora körül (nyilván attól függően, hogy mikori gyerek, egy decemberinél például másfél éves korában jön el az a fagyiszezon, amikor már érdekelheti), de ha te és az apja nem szoktatok fagyizni, mert egyszerűen nem szeretitek, akkor valószínűleg 2,5-3 éves koráig neki sem fog eszébe jutni.

Az enyémek tavasziak, bő egyévesen kaptak már sima tölcsért, és arra kentem nekik a saját fagyimból. Egész gombócot talán 3 évesen vettem nekik először, de már rég volt, lehet, hogy 2 évesek voltak. :) Azóta viszont sokat változott az ízlésem, évek óta nem kívánom a fagyit, ha most lennének kicsi gyerekeim, szerintem nem kapnának 2 éves koruk előtt, de nem elvből, hanem mert nem lenne olyan helyzet.

2021. máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!