Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónaposnak darabos étel?

10 hónaposnak darabos étel?

Figyelt kérdés

Adott egy jókedvű babuci. Sok mindent megeszik már, de pürésítve.

Kukit szokott kapni, meg babapiskótát, de én fogom neki, mivel konkrétan MINDENT nyom a szájába EGÉSZBEN! Frászt kapok... 5 foga van, jön a többi is.


A párom (aki nem igazán veszi ki a részét a gyereknevelésből) folyton piszkál, hogy nem adok darabosat a gyereknek. Mert másnak a babája már 6 hósan kolbász zsíros kenyeret evett stb. Ő már adná neki... Ezzel jön nekem. Úgy adva elő, szaranya vagyok ezért.


Oké. Legyen.

De...egyedül vagyok itthon vele sokat. Ha fulladozik, tudom mit kell csinálni, de mi van ha pont azzal teszek rosszat?


Persze ő megmondta : Nem tudja mit kéne tenni olyankor.


Nyílván egyre jobban bánt a dolog.

De meg kell érjek rá, hogy bátrabb legyek és bizzak a babámban,hogy nem fog fulladozni.


Hogyan kezdjek hozzá a kukin kívül? 1 cm-es kenyérkatonák?

Zöldségek?

Más is volt így?


Köszönöm előre is. 🙂



2021. máj. 20. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon puhára főzzd meg a zöldségeket, lehet apró darabokra vágni, de ha kézzel megfogja, nagyobbra is nyugodtan, szinte szétmálik a kezében eleinte ugyis. Megfulladni nem fog, ne aggódj. Amit láthatsz nála az az öklendező reflex, ami normális. Nagyon hátracsúszik az étel, és így hozza előrébb. Nem néz ki jól mikor ezt csinálják, de soha!!! nem szabad a szájába nyúlni, mert csak a torkán nyomnád le. A legtöbbször viszont ez a probléma, hogy a szülő nem akarja adni nekik a darabosat, mert félnek, pont mint te. De akkor soha nem fogja megtanulni. A sokáig tartó püré evéssel meg nem tanul meg rágni, csak nyelni. Főleg ha lehúzod a száján, vagy hátra tolod neki, az öklendező reflexet is elnyomod neki, ami fontos. Most a babád csak nyitja a száját, repül a kaja, hamm, nyel. Vegyél magadon erőt, nem rosszból írom, de a férjednek igaza van valamilyen szinten.

Nálunk úgy volt, hogy 8 hónaposan kezdtem el a darabosat adni neki. 1 hónap múlva nem volt hajlandó elfogadni a pürét, kanalat látni sem akar, csak darabosat kap. Elé rakom, s csipegeti magának, én nem etethetem, de persze az én ebédem kell neki :D

2021. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
1hez annyit tennék hozzá, hogy a beszéddel is baja lesz, mert így nem dolgoznak az izmok a szájban, száj körül
2021. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Egyes pontosan összefoglalta. Inkább elkezdeni nehéz, fél az ember hogy baj lesz. De ügyesek.


Babám 9 hónapos, egy hónapja inkább darabosat eszik. Az eleje nehéz volt, pláne hogy anyám folyton pánikolt hogy megfullad, de nulla foggal is nagyon ügyesen csócsált. Most már harap is. Nálunk inkább az a gond, hogy nem akar önmagától a szájába rakni semmit, hanem várja hogy én adogassam... Különben eldobálja a kaját csak :-(

2021. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
9 hós a lányom, lassan 10. Eleinte a darabosabbtól öklendezett, mert rögtön nyelni akarta, mint a püréset. Cirka 1 hét alatt rájött és már szépen eszik. Pufi (kuki) ugyanez, szépen rájött, most már rágcsálja. Nem hülyék, csak gyerekek, ráéreznek hamar mi a jó. Amúgy ezektől a darabos pl bébiételektől pont nem fog megfulladni, vissazöklendezi max, működik a reflex. Add neki, mert ahogy írták később baj lehet belőle, ha nem dolgoznak ezek az izmok. :)
2021. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Jelenleg az a mondás hogyha 10 hónaposan egyáltalán nem eszik darabosat akkor később sokkal nehezebben fogja elfogadni. Kezdd el! Tudom hogy nem egyszerű, én is be voltam szarva, de csináld és kész.

Darálj le cukormentes háztartási kekszet, vagy bármilyen babakekszet. Önts rá egy kis meleg vizet hogy megpuhuljon. Rá a gyümölcspüré és már mehet is. Húsleves zöldséget is összevagdoshatod apróra és idővel egyre nagyobb darabokban hagyod. A gyümölcsös kekszes kaját csinálhatod zabpehellyel is. Később jöhet a tészta is, apróra vágva, zöldséges szósszal. Aztán majd idővel nagyobbra hagysz benne mindent. És ez mind kanállal etetős, tehát te irányítod mennyit vesz a szájába.

2021. máj. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!