Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szilárd /darabos ételre...

Szilárd /darabos ételre milyen ételekkel vezettétek át a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Én sajnos fantáziátlan vagyok ebben.

Nálam a rizses darált hús és a pirítós sonka mozzarella-n túl nem jut eszembe más. Igaz, mert ezeket hajlandó enni egyedül is talán.

De mit főzzek neki?

Magunknak ha főzünk mi megesszuk másnap és ha sok sikerült 3x is, de neki változatosabban gondolkodnék, jelenleg 19 hónapos és üvegeseket szeret enni amibe már darabok is vannak de mindent inkább csak nyelne egybe le mint a kacsa.



2021. ápr. 2. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos? Miért nem ugyanazt eszi amit ti? Lehet kedvet kapna hozzá, ha együtt leültök nyugodtan enni, és mindenki előtt ugyanaz az étel.
2021. ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt ették 1 éves koruktól, amit mi. Talán gombát nem adtam nekik, de minden mast igen. A tied is ehetné nyugodtan a ti kajátokat már, nem kell ezt ennél jobban túlgondolni.
2021. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Nyugodtan ehet mar azt amit ti. Mi apró darabokra vágjuk es úgy eszi.

Másfél éves, 4 foga van de paprikás csirkét is nagyon szereti csavart tésztával. A tésztát félbe vagom, hust is apro pici darabokra szedem es úgy megeszi.

Vannak olyanok amiket még puresitek, de alapjaraton szépen rág mindent.

Ha moho, akkor rizset "főzd túl", a párolt zöldségeket is főzd jo puhára, s azokat félre nyelni sem fogja.

A tésztát is mindig jobban kifőzöm, hogy simán szét tudja rágni. :)

2021. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azt eszi amit mi a kezdetektől . Nem pürésítek semmit és nem falatozom/katonázom. Amekkorát ő tud harapni azt leharapja.Ha a gyereknek szeretnél változatosabb ételt adni ,akkor változtass te is a sajátodon. Amikor elkezdtem ezen gondolkozni,jah igen túl sok cukrot eszek túl sok tartósítószereset ezt nem adnám a babámnak de ha neki nem akkor én miért eszek ilyet?Szval csak egy kicsi odafigyelés .Próbálj meg ráállni ,hogy ne akkora adagot csinálj,hogy 2napig azt egyétek ha ez zavar téged.
2021. ápr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát

10 hónaposan a szarvacskát simán ette már


13 hónaposan mindent megeszik szinte, amit mi.



Kezdtem a bébiétellel 8 hónaposan, ami darabos volt

Banánnal, amut villával törtem meg

Aztán egyben adtam neki..

Jöttek az egyben párolt zöldségek..


Jelenleg nincs rágófoga.. de a levesgyöngytől az összeszeletelt ràntotthúsig, mindent meg tud enni.


Első gyerekkel pedig nem ment a pürézés, alapból blw-ztem

Banán

Avokádó

Édesburgonya

Sütőtők

Répa

Szeletelve, amit kell párolva..

2021. ápr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki 2 napig, amit Ti is esztek.
2021. ápr. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Azt adom amit mi eszünk csak sokszor pürésen hajlandó enni mert nem rag, csak nyelné. Rengeteg fuldoklás volt ebből, tudom hogy a pephez szokott és emiatt, de ez az igénye.

Azon kívül a banánt pirítóst eszi harapja, most lett 12 foga, kipattant 4 db 4es fog.

Mae inkább felszeletelem aprora a húsleves dolgait is.

De nem eszik magától, alig van étvágya. Amit én adok a szájába is cirkusszal kell.

Nekem is megterhelő etetni így, más már 2 gyereket felnevelt 19 hónapnyi etetessel...

2021. ápr. 5. 13:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne izgulj rajta!


Az én fiam is így volt,a saját hülyeségem miatt főleg-én nem mertem adni neki a darabosat-aztán tavaly nyáron, amikor betöltötte a két évet, nekiállt enni.

Normálisan,minimális aprítással.

Tud harapni,rágni-bár sokszor figyelmeztetni kell, hogy kicsit harapj,rágjad, stb, de szerintem egész jól megy.Ja,és már csakis a mi kajánkat hajlandó megenni.

2021. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!