Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Blw vagy falatkás hozzátáplálá...

Blw vagy falatkás hozzátáplálás szerint ki hogy adja az epret a babának?

Figyelt kérdés
ugye eléggé nagy szemek, felezed vagy mi? 6 hónapos baba

2021. jún. 7. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
1 éves kor alatt nem lehet epret adni a babának, allergizál.
2021. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Sehogy
2021. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Jesszus.


Nem tartozik az allergének közé, és 1 éves kor előtt be KELL vezetni minden allergént (még ha oda is tartozna).


Kérlek jártatok már utána kicsit jobban.


A kérdésre válaszolva. Alaposan megmosva, leszedve a levél részét, 4 felé vágva, hogy hosszúkás legyen.

2021. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
#3 vagyok annyit még azért hozzatennék, hogy mivel az eper kicsit kisebb, én várnék vele olyan 7-8 hónapos koráig.
2021. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Érdemes akkor adni neki, amikor már tényleg finom. Én elszúrtam, adtam neki egy savanyút, most az édeset sem eszi meg 🤦‍♀️ amúgy már 7 hónaposan kapott pépben epret... Védőnő is mondta, hogy mehet, de először csak keveset, hogy érzékeny-e rá.
2021. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
6 hónaposan még semmiképp nem adnám neki. 8-9 hónaposan inkább. De 1 év alatt/körül be kell már vezetni neki. És 11 hónaposan adtam neki, ez nem rég volt, simán egészben, ilyenkor már nagyon ügyesen megfogja, szépen harapja, ha nagyot kap be, kiszedi a szájából.
2021. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

3 évvel ezelőtt, azért az nem az öskorszak, az volt az ajánlás, hogy másfél éves korig ne adjunk epret, én nem is adtam és így is teljesen rendben volt minden. Teljes jóindulattal is írhatja azt valaki, hogy ne adja 1 éves kor alatt.

Vágd félbe, negyedbe szerintem.

2021. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Hosszában negyedeltem,imádta a fiam, majd' negyed kilót benyomott belőle 😄 (és köszöni szépen, életben van, semmi baja nem lett)

Egyébként legjobb tudomásom szerint a legfrissebb ajánlás az, hogy még anyatejes táplálás mellett célszerű bevezetni az allergéneket, mivel így csökkenthető az allergia kialakulásának kockázata.

2021. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Levágtuk róla a magokat, de úgy csúszott, a kezemből ette. 7 hónaposan kapott.
2021. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%
Sehogy nem kaphat 6 hónaposan. Jó, hogy nem ezzel kezded a hozzátáplálást.
2021. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!