Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig ajanlott pures etelt...

Meddig ajanlott pures etelt ennie?

Figyelt kérdés

tiz honapos a kislanyom

Minden fooetelt puresitek neki pl zoldborso fozelek csirkevel tokfozelek husleves zoldsegekkel husival stb

Mindezek melle mindig adok valamit amit a kezevel tesz a szajaba es csipeget fel maganak az etetoszekrol (a puret kanalazom a szajaba)

Olyanokat csipeget mint pl csirkehus cafatok fott krumpli kockak kenyer galacsin fott repa darabok uborka darabkak stb

Egy ismerosom azt mondta hogy nem jol csinalom egy eves koraig csak pureset szabadna ennie mert nem tudja azokat a falatokat feldolgozni az emesztese amiket nem tud jol megragni

Ezzel jol megijesztett igaz ez?

En azt hittem ami a ht tablazatokban van eheti barmilyen formaban csak egye


2021. jún. 30. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul mondta. A hivatalos ajánlás az, hogy ha 6 hónaposan kezdted, akkor 8-9 hónapos kor körül kell elkezdeni a darabost és szépen átállni.

Na most erre vagy vevő a gyerek, vagy nem. Egyik gyerekem még 16 hónaposan is pürézett, másik meg már 8 hónaposan egy az egyben azt ette amit mi, semmit se pürésítettem, pedig még foga sem volt (blw).

2021. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Bizonyára nem igaz, hiszen akkor a blw módszer nem létezne. Az én gyerekem pl sosem volt etetve és sosem evett semmit pürésítve, kivéve azt, ami amúgy is pürés.

Köszöni, jól van.


Ha olvasnal a témában:

[link]

2021. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi hallottam a blwrol de attol feltem hogy pl a csirkedarabokat tenyleg nem tudja ugy szetharapni mint mi mittudomen a fott repa ok
2021. jún. 30. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Hát sztem ha alapból nem azzal kezdték akkor érdemes nem egyből a keményebb húst adni neki falatkasba. De pl egy házi (tehát nem ez a kis tapos alig van rajta hús fajta, hanem az a szép húsos nagy) csirkecombot meg lehet jó puhára sütni. Azt meg tudja sztem enni majszolgatva is hamarosan. (Ha full puresek vagytok akkor még kicsit sztem nem baj ha vársz.. addig ott vannak a párolt zöldségek)
2021. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4 epp ezaz hogy mindent megeszik es mozog a szaja. De igazabol en nem tudom mennyire ragja meg es az ismeros jol megijesztett ezzel hogy szerinte nem tudja feldogozni a szervezete
2021. jún. 30. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Hat sztem az ismerősöd nem valami okos.
2021. jún. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5, még a felnőttek sem tudnak feldolgozni mindent, gondolj csak a kukoricára, hogy milyen formában látod viszont, hiába rágod meg.

Teljesen természetes, hogy emésztetlenül jön ki a kaja egy része egy csecsemőnél, hisz ez egy érési folyamat és nincs köze a darabossághoz, csak úgy jobban észreveszed.

2021. jún. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10 hónapos a lányom és már semmit nem pürésítek neki, maximum villával kicsit széttöröm. Azt eszi amit mi, a püréset el sem fogadja már. Igaz neki már 8 foga van.

3 gyermekem van, de mindegyik különbözően fejlődött. Mindig a saját babád igényeit nézd, hogy ő mit szeret és hol tart a fejlődésben.

Én is folyton megkapom, hogy másnak a 10 hónapos babája bizony már szalad, az enyém meg még most gyakorolja a mászást, de nem érdekel😉

2021. júl. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!