Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idős kortól ajánlott...

Mennyi idős kortól ajánlott elkezdeni? Ki hogy csinálta?

Figyelt kérdés

4 hónapos lesz a Pici Babánk.

Szívesen elkezdeném a hozzátáplálását, viszont mi nagyon hasfájósak voltunk az első 2 hónapban.

Azt tudni kell, hogy tápszeres baba az első perctől sajnos. Ezért is gondolnám úgy, hogy lehet jobb lenen már elkezdeni.

Tapasztalatokra, tanácsokra lennék kiváncsi.

Előre is köszönöm.



2020. jan. 31. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Tápszeres volt a fiam, 7 hónaposan kezdtünk.

Vagyis 6 hónaposan 3 napig próbálkoztam, de nagyon nem ment. Még egy hónap múlva se igazán volt megérve a dologra (egyáltalán nem érdekelték az ételek).

Te ismered a gyereked. Te tudod fejlődik e rendesen, érdeklődik-e, hol tart a fejlődésben, stb. Egyedül az, hogy tápszeres nem kényszerít a 4 hónapos kezdésre.

2020. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
A védőnő mindent elmond amit tudnod kell. Tápszeres babánál már 4 hónaposan is el lehet kezdeni, viszont azt tudd, hogy még nem olyan az emésztése. Óvatosabban kell adni neki a dolgokat
2020. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Mind2 gyereknél 4 hosan kezdtem. Szépen haladtunk, mindent megesznek. A nagynál az oviban volt csak törés, sok volt a válogatos gyerek, leutánozta, de már újra eszik mindent így az ovi végére.

A kicsi 1 éves nála sem okozott gondot semmi, egyedül a borsót köpte ki úgy, ahogy van 4x is próbáltam.

2020. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi is 4 hosan kezdtük. Volt ami nagyon bejott neki és volt ami nem, azt nem is erőltettem.
2020. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Mivel az én lányom is javarészt tápszeres volt, a védőnő azt javasolta, hogy már 4 hónaposan kezdjük el a hozzátáplálást. Ő is hasfájós volt. Persze eleinte csak kóstoltatni kell.
2020. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
4 hónaposan kezdtem, de a kóstoltatás már a 2.nap megdőlt. Alma-burgonya püréből 1 üveggel megevett. Imád enni, imádja az izeket, amióta hozzátáplálás van, a tápszert alig akarja megenni. Most 6 hónapos, naponta 2 üveg bébiételt megeszik, vagy abból, amit én készítek elfogyaszt 160-180 grammokat. Mi csak úgy tudunk enni az apjával, amikor a fiúnk nem látja, mert ömlik a nyála és borzasztóan kuncsorog, cuppog. Abból meg persze nem ehet még.
2020. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen ezért is kérdeztem mert már most nem lehet előtte enni.

Cuppog és folyik a nyál a szájából ☺️.

Mindenféle keppen fogok beszélni a védőnővel és az orvossal is.

2020. jan. 31. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Elirtam. 2 hét, nem 2 nap
2020. febr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Mindkettő tápszeres volt, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Semmi sem indokolta, hogy hamarabb elkezdjük, az orvosunk és a védőnő se javasolta. Előtte és utána is szépen gyarapodtak.
2020. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tápszeres baba, 4honaposan kezdtük a tejpépeket-tejberizspepet es 6honaptol gyumolcs zoldsegpurek
2020. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!