Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki csak akkor kezd el falatkákat meg darabosat adni, ha már van több foga a babának?

Figyelt kérdés
Csak érdekel mit gondolnátok, de kérlek kultúráltan tegyétek, ha tetszik ez a hozzáállás, ha nem.
2021. júl. 2. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nincs róla véleményem. Mindenki úgy és azzal eteti a gyerekét, ahogy akarja.
2021. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Én így tettem, az anyatejtől is naponta többször fuldoklott, a víztől is. 2 éves szépen eszik egyedül, rág is, de még napi szinten félrenyeli a nyálát vagy a vizet😁
2021. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem érthető. Mindenki ismeri annyira a saját gyerekét,hogy el tudja dönteni. Az én lányom hiába volt foga 18 hónapos koráig egyáltalán nem tudott rágni,pedig már 9 hónaposan próbálkoztunk a darabossal. Mindig hányás lett a vége. Havonta 1x rápróbáltam mindig vissza jött vagy félre nyelte így inkább úgy döntöttem, hogy nem fullasztom meg a saját gyerekemet,mert a szomszédnéni kisunokája már 6 hónaposan rágta a szalonnabőrt 😌...2,5 most szinte mindent megrág semmi hátránya nem lett belőle. Mióta kijött az összes foga azóta sokkal ügyesebben eszik.
2021. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! 🙂
2021. júl. 2. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Az ínyével is el tud majszolni egy kiflicsücsköt. De persze figyelni kell hogy nehogy félrenyelje.

Az én babám 7 hónapig csak szopott, semmi mást nem volt hajlandó elfogadni. Aztán kapott pépeket, később majszolni valót. A fogai elég későn kezdtek kijönni.

De amúgy van összefüggés a fogak és a darabos ételek adása között, elvégre azzal aprít az ember.

2021. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Azt, hogy nagyon óvatos, ami visszaüthet. A fog nem szükséges kelléke a darabos evésének, mivel nekik az ínyük alatt ott az összes foguk, így az ínyük kemény, rágásra alkalmas, nem puha mint egy öreg embernek.

Ugyanakkor ha nem kezdi gyakorolni időben a rágó mozdulatokat, túl sokáig pürézik, akkor foggal is sokáig ügyetlen lesz.

Első gyerekem nagyon későn tanult meg darabosat enni (elmúlt 1,5), sokáig a fogára fogtam, mert 11 hónaposan jött az első, bár nála volt egyéb probléma is.

Másodikkal belevágtunk a blw-be, s bár még később jöttek a fogai, lenyűgöző volt, hogy 8 hónaposan fog nélkül eszi a mangót, banánt, brokkolit, 10 hónaposan a csirkecombot (még mindig fog nélkül), 1 évesen pedig gyakorlatilag mindent és akkor jött ki az első.

2021. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

3

Most megnyugtattál. :)

11 hónaposom van, 6 foggal de nem merek neki pufit,kiflit etc.adni,egyszerűen kis ügyetlennek vélem ráadásul nem ül egyedül,így az ölemben ülve eszik. ( most járunk tornára). Úgy gondolom,ha majd magától ül,kibontakozhat,úgy talan bátrabb leszek. De jó látni,hogy nem lett ebből hátránya a te gyermekednek. :)

2021. júl. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Jól teszi.
2021. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!