Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól lehet a baba ételét...

Mikortól lehet a baba ételét rendesen fűszerezni?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva 10 hónapos lesz a gyerekem. Sokszor eszik üveges bébiételt, abban tudom, hogy vannak hozzáadott fűszerek de magam is szoktam csinálni neki házi készítésűt. Az alap fűszereken túl vagyunk (oregánó, bazsalikom, petrezselyem, fahéj). Ha főzök húslevest abból is szoktam neki kiszedni husit, zöldségeket. Rendesen sót (borst, paprikát, köményt) mikor lehet neki tenni az ételbe? Ha sós vízben főzött tésztát, rizst is kap (amit mi is eszünk) az gondolom nem probléma, hiszen kb semmi ízt nem ad, mert egyébként ha csak neki csinálok abba nem teszek.

2021. aug. 29. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Mi 4 hósan kezdtük, kb 6hós koráig főztem külön, onnan ugyan úgy fűszerezve kapta, mint ahogy mi ettük, csak ugye kiválogatva a falatokat neki (pl húslevesből répa, krumpli...)

10hósan már totál azt ette amit mi.

2021. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is igazából már 6 hónapos korától kezdve mindent ugyanúgy fűszereztem neki, mint magunknak. Minden zöldfűszer, fokhagyma, kurkuma, bors, paprika, minden ide értendő, csak a sót hagytam ki az ő ételéből. Esetleg a csípőset is magunknak utólag kevertük bele a húslevesbe pl, de hát ez érthető. Szerintem 10 hónaposan már simán kaphat minden ilyesmit.
2021. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Egy éves koráig csak só, zöldfűszerek és hagyma volt a jellemző. Piros paprikás dolgokat később vezettem be, mert a családban nagyon sok az epebeteg, én is örököltem, nem akartam idejekorán megterhelni vele.
2021. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyentájt kezdtem mindenből kivenni enyhén fűszerezve, magunknak után sóztam stb..

Aztán fokozatosan azt kapta, amit mi .. 2 hónap alatt átvis állt

2021. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!