Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8-9 hónaposnak milyen laktató...

8-9 hónaposnak milyen laktató uzsonna és vacsorát adtok?

Figyelt kérdés
Eddig gyümit vagy zöldséget kapott este tápszert, de felkel és éhes.Valami laktató tippetek van e? :)

2021. aug. 30. 06:54
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Az enyémen azt vettem észre ha nem vacsorázik későn (lefekvés előtt),akkor nem kel fel enni este, max iszik pár kortyot hajnalban.

Szóval nem kizárt hogy nem éhes hanem szomjas, próbáltad csak itatni?

Amúgy főtt krumpli, jól megfőtt tésztával , lányomnak nagyon tetszett, hiába egyszerű :)

Képességének megfelelő formában persze.

2021. aug. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem akatlak elkeseríteni, de nem biztos hogy megoldja a problémád.


Az én fiam idősebb, és hiába eszik vacsira jól, ugyanazt amit mi, laktató ételt, így is sokszor felkel és éhes/szomjas. Tápszeres pedig, szóval komfortszopi se kell.


Uzsonnára általábn gyümölcsöt kap, szerintem az korrekt uzsonna egy 9 hónaposnak is.

Este nálunk friss főétel van, aminek a maradékát adom másnap délben.

Ha nem így csinálnánk, akkor ilyenkor szendvics félét adnék vacsorára.

9 hónaposan még mindent megevett szóval valamilyen zöldség vagy tojáskrémes szendvics, esetleg ha püréztek, akkor valami tartalmasabb

püré pl édesburgonya valami husival vagy rizses csirkés gyümölcsös pép, ilyesmi.

2021. aug. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

"Amúgy főtt krumpli, jól megfőtt tésztával"


Hát ez a teli szénhidrát, nulla tápanyagos, vércukrot megdobó kaja aztán pont egy 9 hónaposnak kell napi szinten...

2021. aug. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy próbálom megcsinálni az ételt a gyereknek hogy egy nap alatt kapjon mindenfélét, zöldséget, gyümölcsöt, húst, szénhidrátot, tejterméket, zsírokat tehát a reggelihez és az ebédhez kalkulálom, mi az amit feltétlen adni kell aznap vacsira.
2021. aug. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
8-9 honaposan mindent evett szinte a lányom!Rántotta,virsli,kenőmájas kenyér,melegszendvics,sajtkrémes kenyér.
2021. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3#

Én az enyémnek dúsítottam egyebekkel , de nem tudom neki mit szabad és mit nem még.

Tojás, tejföl, sajt, kecskesajt, cs.mell darabok , főtt répa, mindegy, mindegyik illik bele. Szóval sem mondtam hogy ezt készítse neki napi szinten. :)

Nyilván olyat nem javaslok olyannak, akit nem ismerek, mibe vágjon bele vakon amibe más már benne van.

Ha ötleted van más egyéb laktató (!) ételre , inkább azt írd, az mindenkinek jobb. :)

2021. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt eszi amit mi.
2021. aug. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én este salatat eszek semmi extrat... mostanaban felborult az etkezese... napkozbe alig eszik .. ezert kellene valami laktatobb vacsira
2021. aug. 31. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!