Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kitudnatok segíteni ötletekkel...

Kitudnatok segíteni ötletekkel? Megtudjatok irni mit adtok napi 5x a babának ha már nem szopik de csak 7-10 hós vagyis kizárólag pépet eszik

Figyelt kérdés

Mindig ötletek nélkül vagyok.

A táblázatokat nem nyitja meg a telefonom vmi miatt pedig jó lenne.


2021. szept. 12. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Van egy app az a neve, hogy Manómenü. Ott van fent több recept babáknak is.

Én személy szerint reggelire és vacsorára tejpépet adok. Délelőtt gyümölcsöt, ebédre valami húsos főzeléket, uzsonnára pedig vagy joghurtot keksszel vagy zöldségfélét.

(állítólag nem ajánlott délután a gyümölcs)

2021. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

9 hónapos a legkisebb. Azt eszi amit mi.

Nem pürézünk 1 hónapja.

2021. szept. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

Hogy érted hogy nem pureztek?

Most kenyeret például hogy adsz neki?

1es : akkor letölthető appról beszélsz? Megnézem.


Jöhetnek a tippek

2021. szept. 14. 13:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Apró falatokban.
2021. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már mi se pureztunk, nem foggal rágnak a babák..
2021. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor komolyan, vicc nélkül mit adtok?

Példát nem akartok adni?

Írjatok konkrétumokat hogy ti miket adtok!!

2021. szept. 14. 22:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Reggeli tojásrántotta, felvágott májkrémes kenyér. Vagy tápszer. Attól függ milyen kedvében van, vagy mennyire vagyunk késésben a nagyokkal az oviba.

tízórai joghurt, gyümölcs, túrókrém. Vagy tápszer

Ebéd amit épp főztem

Uzsonna ha nem evett délelőtt joghurtot akkor azt kap, zabkása, virsli felvágott kenyérrel.

Vacsora általában az ebéd és lefekvéskor még tápszer.

2021. szept. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónaposan egyik napról a másikra leszokott a tejről. De nem voltam bajban. Reggelire alma banan le reszelve egy kis babapiskótával. Tíz órai krémtúró. Bundás kenyér sajttal, Májkrémes kifli, túrórudi.

Ebédre pl húsleves apró tésztával, sárgarépa, karalábé, krumpli kicsi darabokban. Parázs husi a levesből.

Borsó, tök, krumplit főzelék, pörkölt hússal, nagyon pici szafttal(attól tartottam fájni fog a hasa de szerencsére nem)

Sült husik, sült krumpli(nem a mirelit azt nem nagyon ette meg)

Töltött káposzta, káposztás tészta, krumplis tészta. És ez amit leírtam mind pici falatkákban. Rág rendesen és az ég világon semmit nem utasít el. 20 hónapos. Sose aggódtam túl mit fog enni, és a táblázatot sem követtem mert egy undorito védőnő van itt aki azt mondta nem is szabad adni a gyereknek 10 hónapos koráig semmit sem..

2021. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Normális virsli, sonka stb

Házi kenyér

Párolt zöldségek, sütőtök csíkokra vágva párolva

Banán félbe vágva

Baba csinta

Rakott dolgok

Spenót

Főzelékek

És igazából minden amit mi eszünk de mi amugyis egészségesen eszünk kevés sóval kevés olajjal.

Köretnek sokszor saláta és párolt zöldség van, vagy rizs. Tehát nem az olajban sült krumplit adom a kicsinek.

Pl brokkoli párolva nagyon puha lesz, és tok jól kézben fogható. Nagyon szereti a lányom. Sokkal élvezetesebb neki is úgy enni hogy együtt eszünk és látja mi hogy eszünk és utanoz.

Babacsinta pl tok jó uzsira vagy tízóraira

2021. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

10 hónapos a kisfiam, neki sem pürézek már szinte egyáltalán. Reggel cicizik, aztán utána velem reggelizik. Májkrémes, vajas, Sajt krémes, margarinos kenyér apró falatkákban. Vagy épp virsli, vagy sonka. Ezek mind kaphatóak jó minőségben. Tízóraira gyümölcs. Az is pl apró falatokban ami lehet: barack, banán, szőlő( lehéjazva, kimagozva, negyedbe vágva), vagy 100% gyumolcspüré.

Ebéd az előző napi maradék, vagy főzök neki külön ( párolt zöldségek villával áttörve hússal, hallal pl)

Uzsonna házi túrókrém ( banán lenyomkod, túróval osszekever rá pár kanál natúr joghurt), gyümölcs.

Vacsi: ekkor eszünk együtt főtt ételt, ő is azt kap amit mi vagy ha olyan amit nem kaphat, nem szeret, akkor, tejpép, rántotta, babacsinta (1 banán összekever robotgéppel 1 tojással és pár kanál liszttel és serpenyőben kis palacsintának kisüt)

Este elalváshoz cici.


Ajánlom, hogy minél előbb szoktasd hozzá a darabos ételekhez, mert minél idősebb annál nehezebben fogja megtanulni. Az ilyen gyerekek szoktak 2 évesen "megfulladni" egy kocka hústól.

2021. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!