Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adjak a 6 hónapos babámnak?

Mit adjak a 6 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Az uzsonna már ki van váltva, és előfordul hogy tízóraira sem kér már hozzá tápszert. Viszont a gondom az, hogy nem bírja az édes dolgokat, nem eszik meg semmi fele grizt, rizst, ami édes, a gyümölcsöket sem kedveli annyira, savas is így sok mindent kerülök, pl az alma. Gondban vagyok, mert a húsos ételeket imádja, de nem ehet állandóan azt napi 2x. Illetve vagy edesburgonyaval vagy krumplival szoktam neki csinálni, ez az alap, plusz hús és egyéb zöldségek, sutotok, répa, avokádó,stb nem eszik semmi pépet, ami bebietel surrussegu, csak is darabos itthon villával attort dolgot, de a krumpli fogja a szekletet, így nagyon kellene más alap amit villával tudok törni neki hogy ahoz menjen a turmixolt husi, zöldség stb. De ötletem sincs mit tudok neki adni ennyi idősen. A glutén már bevan vezetve, ezért gondoltam ha főzök ki durum tésztát, és nem teljesen turmixolom le, az jó lehet? Mennyit adhatok abból neki egy etkezesre?
2021. szept. 19. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Én alapból azt nem értem, hogy egy 6 hónaposnak miért van már bevezetve hús, glutén meg gríz...?


Aztán 40 év múlva ő is olyan gyomorpanaszos lesz, mint a mai felnöttek javarészt. Az ekkora babàk emésztőrendszere még nincs erre megérve.


Azt meg pláne nem értem, miért baj, ha nem eszik édeset??? Semmi baja nem lesz, ha brokkolit eszik barack helyett.


Durva, amit csinálsz, ezért kéne mindenkinek oktatáson részt venni, mielött gyereket vállal, szerencsétlen kicsi nem tehet róla, hogy az anyja szétcseszi az emésztését....

2021. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már bocsi, de ez igen csak sértő. Miért van bevezetve a glutén? Azért mert 2021ben élünk és a mai világban 7 hónapos korig be kell vezetni a glutént, ha nincs allergia a családban, pont azért hogy később se legyen rá hajlamos. Miért eszik húst? Azért mert répát sem ehet burgonyával a hét minden napján, arról nem beszélve, hogy eddig tartott a vas raktaruk, és igen is fontos a vitamin bevétel, kepzeld egy kis kanálnyi olajat is kell a purehez keverni, mert vannak zsírban felszivodo vitaminok. Alapvetően meg a hipp már 4 hónapos kortól árul húsos ételeket, ha ez káros lenne, kötve hiszem hogy forgalmaznak. De ha már itt tartunk, hogy mivel csesszuk szét a gyereket, az új burgonyanak, a répanak a nitrát tartalma magas, ezért sem szabad állandóan, és sokat adni a babának, nos egy 6 hónapos gyerek még pont a brokkolit nem eszi, tehát szerintem baromi jól csinálom, csak megakadtam a menü összeállítasban, te meg ha legközelebb véleményt nyilvánitsz, akkor előbb olvass utána :)
2021. szept. 19. 20:37
 3/11 A kérdező kommentje:
Abba persze belekotsz, miért kap húst és glutént, de arra nem gondolsz, hogy talán azért baj hogy nem eszik gyümölcsöt, mert így alapvetően nem változatos az étrendje.
2021. szept. 19. 20:39
 4/11 A kérdező kommentje:
A glutén és a griz meg ugyanaz.
2021. szept. 19. 20:40
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

O.O


Anyám... És az én hat hónaposom még csak almát evett meg sütőtököt. Próbálom elképzelni, mi oka lehet annak, hogy annyi mindent eszik lassan, mint a 4 éves nagylányom, de nem tudom megérteni. Esetleg nézz utána a Születéstől születésnapig könyvnek, abban vannak receptek.


A kérdést tedd fel a védőnődnek is, ha idősebb, talán jobban tud segíteni annak, aki nagymamáink étkeztetés trendjét akarja követni.

2021. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez nem tudom melyikunkre nézve rosszabb, ha a te 4 éves lányod is még csak marha, csirke húst, répát, burgonyát, avokádót, sutotokot és édesburgonyat eszik, mint az én lányom. Alapvetően akik 4 hónapos korban kezdik a hozzataplalast, azok két hónap alatt kétlem hogy egy dolgot vezetnek be. Mint említettem savat okozo gyümölcsöt nem adhatok neki, a választék meg elég kevés, pláne úgy hogy ami nem okoz savat az szekletet fog mint a banán. Alapvetően meg nem ízlik neki a gyümölcs. A hús meg nem azt jelenti hogy 10 dkg húst eszik, hanem 2 kisebb kockanyit.
2021. szept. 19. 20:50
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező, a tudomány álláspontja szerint 6 hónapos korig még hozzátáplálni sem kell - 4 hónaposan meg egyenesen káros -, nemhogy fél évesen ennyiféle dologgal kelljen megküzdenie az emésztőrendszerének.


Azzal cseszitek szét a gyereket, hogy tönkrevágjátok a bélbolyhait az emésztőrendszerének még nem való dolgokkal.

2021. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, akkor lehet nem egy univerzumban élünk, a refluxs babáknak kifejezetten ajánljak a mihamarabbi hozzataplalast. A tápszeres babáknak meg 4 hónapos kortól ajánlott elkezdeni, elég sok gasztrosnal jártam a kislányom savassaga miatt, és mindenki levolt döbbenve hogy nem kezdtem el 4 honaposan a hozzataplalast, pedig a dr. szerepel a nevük előtt, de biztos ok is rossz könyvből tanultak.
2021. szept. 19. 21:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lehet hülyeséget írok, de gondolom AR tápszert kap, lehet keserűbb a tápszer, mint amúgy a többi (olvastam valahol), ne gyümölcsöt adj neki egyből, hanem a levét, akár higítva is, kiskanállal vagy pohárból. Így ismerkedik az édesebb ízekkel. Barack, szőlő esetleg. Nem muszáj minden kaja alapja krumpli legyen, szerintem. Kombinálj össze többfélét, például karfiol, répa, borsó (ezt ugye paszírozni kell) amúgy megnézel egy babakaját, hogy milyen Zöldségeket raknak bele és otthon összedobod.
2021. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolok, hogy a fiam sem kedvelte először az ízeket, de kitartóan próbálkoztam, először tényleg csak 1-fél kanálkával, majd azért csak megszokta és ette, akkor az édeset a te babád is meg kell hogy szokja, ha adod neki. Ha mindenki feladná azt az ételt amit a babája szerinte (ahogy fogalmazol) nem kedvel, akkor nem ennének semmit. Szóval te diktálj ebben is, ne hagyd rá hogy nem ízlik neki.

Sok nem savas gyümölcs van. Pl banán. Azt én az elsők között adtam.

2021. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!