Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adjak a 6 hónapos babámnak?

Mit adjak a 6 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Az uzsonna már ki van váltva, és előfordul hogy tízóraira sem kér már hozzá tápszert. Viszont a gondom az, hogy nem bírja az édes dolgokat, nem eszik meg semmi fele grizt, rizst, ami édes, a gyümölcsöket sem kedveli annyira, savas is így sok mindent kerülök, pl az alma. Gondban vagyok, mert a húsos ételeket imádja, de nem ehet állandóan azt napi 2x. Illetve vagy edesburgonyaval vagy krumplival szoktam neki csinálni, ez az alap, plusz hús és egyéb zöldségek, sutotok, répa, avokádó,stb nem eszik semmi pépet, ami bebietel surrussegu, csak is darabos itthon villával attort dolgot, de a krumpli fogja a szekletet, így nagyon kellene más alap amit villával tudok törni neki hogy ahoz menjen a turmixolt husi, zöldség stb. De ötletem sincs mit tudok neki adni ennyi idősen. A glutén már bevan vezetve, ezért gondoltam ha főzök ki durum tésztát, és nem teljesen turmixolom le, az jó lehet? Mennyit adhatok abból neki egy etkezesre?
2021. szept. 19. 17:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

[link]



,,Rendkívül elterjedtek és népszerűek a különböző hozzátáplálási táblázatok, amik elmondják, mikor ehet egy csecsemő őszibarackot, földimogyorókrémet, vörös húst, tonhalat, gombát vagy épp puffasztó zöldségeket. Ezeknek a táblázatoknak gyakorlatilag nem sok értelme van, tudományos ajánlások ilyen táblázatot vagy konkrétumokat nem tartalmaznak, és véleményem szerint csak kényszert és terhet rak a szülők vállára. Ráadásul ha egy gyermek ízlése eltér az előírt táblázattól, könnyen szenvedés és evésundor lehet a vége, mert a szülő csak az almát erőlteti, amit a gyerek például egyszerűen nem szeret, de a brokkolit imádja. Egy a lényeg: nézze a gyermek igényeit!"


Kicsit túl van tolva ez az óvatoskodás...ez egy orvosi szakvélemény, Novák Hunor azért harcol, hogy végre ne a 100 éves begyöpösödött ,,elméletek" alapján gyógyítsák a gyerekeket, hanem bizonyítékokkal alátámasztott elvek mentén. Én neki hiszek. Úgyhogy ne bántsátok a kérdezőt, mert igaza van.

2021. szept. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!