Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kell egy étkezést...

Hogyan kell egy étkezést kiváltani?

Figyelt kérdés
Meddig kell kóstóltatni ahhoz hogy már amikor megéhezik pl sütőtököt adjak neki tej/tápszer helyett?
2021. szept. 27. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Leírom, hogy én hogy csináltam. Védőnői javaslatra 4 hónaposan kezdtük, mert tápszeres baba. Én az ebéddel kezdtem. Kapott első nap pár kiskanál tököt. Másnap még egy kicsit, harmadnap egy kicsit többet de minden nap ugyanúgy megkapta a tápszert. Aztán következett az alma, a barack. Aztán ezeket összekevertem. A napi ebéd 210 ml víz plusz tápszer. Amikor már megszokta, hogy kap pürét akkor kimértem 30 mili pürét és 180 ml víz plusz tápszert kapott mellé. Így megvolt a napi adag. És ahogy szépen lassan emeltem a püré adagon, úgy csökkent a tápszer amit utána kapott míg végül teljesen elmaradt. Nekem ez 2.5 hónap volt de úgy voltam vele, hogy nem rohanunk. Persze közben kóstolt új ízeket is. A következő étkezés kiváltás a 6 órai uzsonna volt. Ott is ugyanúgy ahogy az ebédnél de ott hamarabb ment. 2-3 hét alatt teljesen kiváltottam. Most már annyit van fent délelőtt, hogy tízórait is kell adjak. Ott már nem is tápszert kapott. Most így néz ki a napunk: reggeli tápszer, tízórai gyümölcs, tejpép, puding, túrókrém stb. ebéd:főzelék, husis kaják 3-kor:tápszer, 6-kor gyümi, tejpép, puding, elalváshoz tápszer.
2021. szept. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd,én nem akartam pazarolni sose,így ameddig egy rendes kis adagot meg nem tudott enni nem váltottam ki a fő étkezést.6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást (koraszülött baba,tápszeres),kb ez 7 hónapos korra jött össze.

Naponta többször is kóstoltattam abból amit már próbáltunk és nem volt problémás,az új ízeket,új dolgokat mindig naponta egyszer reggeli órákban hogy ne fájjon a hasa.


Minden étkezés előtt amennyit sikerült addig adtam neki,így egy nap alatt kis adagokat felhasználva el is fogyott egy fél reszelt alma,egy kisebb barack,ilyesmik.

Eleinte max 2-3 kanál,ezért sem vettem ki a hűtőből sosem ennél többet,volt hogy ezt is dobhattam ki.


Miután étkezések előtt egyre többet falatozott,ezért a reggelit kiváltottam egy reszelt almára,kompótra,barackra,grízes gyümölcsre,tejpépre.

Elkezdhetett egyre több mindent enni,így már kezdetekkor is ebédre főtt étellel kínáltam tápszer helyett.

Paprikás krumpli volt az első amit én próbáltam,de csirkemellet mindenfélével pépelve is megette.(avocado-t,sütőtököt,répát nagyon szerette)


Folyamatosan,de fokozatosan váltottam.Kb 1 év 2 hónapos korára már csak vacsora volt a tejital.

2021. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!