Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes anyukákat kérdezném...

Anyatejes anyukákat kérdezném első sorban, hogy babátok 1 éves korára hány étkezést tudtatok kiváltani?

Figyelt kérdés
Nagyjából két hete kezdtük fél éves babámmal a kóstoltatást. Egyenlőre alma,barack és meggy, amiket már kapott. Mindegyiket 3-4 napig délelőtt. Úgy vettem észre, hogy a barackon kívül nem nagyon fogad el semmit. Első napokban az almától öklendezett, próbáltam teljesen krémesre turmixolni smoothie gépben, a meggyet még érthető annyira nem szívleli a savassága miatt. A barackból maximum, ha megevett egy felet, akkor sokat mondtam. Tudom nem verseny és türelem, csak a tisztánlátás végett mégis kinek hogy ment? Van akinek szintén ilyen macerás?

2021. szept. 8. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
A fiam 13.hónapos. Mindent eszik és szeret,de még most is ritka,hogy annyit egyen,hogy jóllakjon és ne kelljen utána anyatej. Iszsz.baba,mondjuk most 4-5 óránként még mindig szoptatom. Plusz éjjel is sokat kel és mellre teszem.Szóval még kell idő nekünk is. De haladok az ő tempójában.
2021. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 hónaposan kezdtük, barackkal és répával. Az almától/krumplitól (amit mindenki mond elsőre) fájt a hasa.

10hós korára minden étkezés ki volt váltva, 12hosan szoktattam le a cicizesről. Addig az alváshoz kérte csak.

2021. szept. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen marcsak a tejpepet csináltam neki anyatejjel, 13 honaposan azt is elhagyta, de mi 4 honaposan kezdtük (védőnő és gyerekorvos tanácsára)
2021. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
1évesen a lányom minden étkezésre azt ette amit mi (mondjuk úgy is kezdtünk bele 6,5 hónaposan, hogy mindent kapott amit mi ettünk [blw]) de még így is kell minden kaja után a cici
2021. szept. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem váltottam ki étkezéseket egyáltalán.

Iszisz szoptattam (2 óránként), minden étkezés után szopott is.

Összesen 2 évig szoptattam.

Hozzáteszem, ez nekem nem volt gond, hisz itthon voltam gyeden vele.

Szépen haladtunk a hozzátáplálással, evett mindent, még a mumus kajákat is. Azóta is sokmindent megeszik szerencsére, nem válogat (5 éves).

2021. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5

Ez megnyugtató,már kezdtem aggódni,hogy elrontom a gyereket. :)

1es voltam

2021. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

A csak anyatejesem 11 hosan kezdte elfogadni a gyumiket.akkor is max 2-3 kanallal.

Kb.13-14 hos volt mikor mar merheto mennyiseget evett nem cicibol.

2 evesen meg fuldoklott pl a villaval osszenyomott fott krumplitol is.csak teljesen pepessel lehetett etetni.egyik naprol a masikra kezdett el rendesen ragni es nem fuldokolni mindentol.

Teljesen egeszseges gyerek,mar kiskamasz.

2021. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tényleg megnyugtattak.
2021. szept. 9. 07:10
 9/10 A kérdező kommentje:
Mennyi idő volt, amíg egy ízt nagyjából megszokott? Pl a barackot 2 napon belül úgy ahogy elfogadta, bár nagy mennyiségről nem beszélhetünk, de a burgonyát 3 napja próbálom és csak sír tőle, ezért nem is erőltettem így, inkább elővettem bébiételt, ami alma-burgonya volt, így jobban elfogadta.
2021. szept. 12. 11:17
 10/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Szerencsére mi megúsztuk a válogatást

Mindent megeszik amit elérakok

Legalábbis eddig mimden izlett neki, kivéve a fehérpaprikát

2021. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!