Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit rontok el? Miért nem...

Mit rontok el? Miért nem tudom kiváltani az ebédet?

Figyelt kérdés

Kisfiam a 7 hónapot tölti a napokban. A kóstolást 4,5 hónaposan kezdtük. A “10 órait” 6 hónapos korára ki is váltottuk. Az nagyon ment, hamarabb is ki lehetett volna váltani, de valamiért a védőnő azt mondta, elég 6 hónapos korára. Na most, a zöldségért sosem rajongott, de már jobban elfogadja. Viszont mint tápszer helyetti étel...hát nagyon nem örül ha az ebédnél is meglátja. Pedig meg tudná enni az adagot, de féluton már néha úgy kiakad hogy oda kell adni neki a tápszert.

Most már amugy sokkal szivesebben megeszik mindent, de kezdek kétségbe esni, hogy ez ennyire nem megy. És hogy normális-e hogy ennyire ragaszkodik a tápszerhez.

Most ebédre kb 100-120g főzeléket fogad el, a végét már sokszor nem is jó szívvel. Ehhez adok neki 60ml víz+tápszert.

Gondolkoztam rajta, hogy 13.00 helyett (a szokásos időpont) egy picit hamarabb elkezdem, hogy ne legyen annyira türelmetlen.

De már az is megfordult a fejemben, hogy rosszuk csináltam és előbb az uzsonnát kellett volna kiváltani.

Voltatok ilyen szituációban? Ha igen mi segített?

Nagy gond hogy 7 hónaposan még ennyire nem érett meg erre?



2019. szept. 4. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

7 hos babám van. Nekem abszolút nem is fogad el semmit se... Kostolgatunk.


Engedd el. Majd fog enni, ha készen áll. Addig is örülj, hogy annyit eszik.

2019. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Én mind2 gyereknél az ebed kiváltásával kezdtem. Utána a tizórai. A kicsi ezt nem vette jo néven, így nála az ebéd utám az uzsi került kiváltásra, tízórait nagyon sokáig nem tudtam kiváltani, most 7 hos mult es sikerült, de csak tejpépet fogad el. Azt mondom, inkább hagyd az ebédet, lehet, hogy igenyli még a tapszert és próbáld az uzsit inkább.
2019. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Ne zöldséget adj neki, hanem valamilyen főzeléket vagy azt, amit ti is esztek. A zöldség magában elég ízetlen.
2019. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
A 120 szerintem elég amúgy is ha tápláló.
2019. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy mit főzöl? Batátát, répát krumplival pl az enyém szereti.
2019. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megfontolok mindent amit írtatok!

Sajnos azt nem eheti amit mi, mert ugye csak sima főtt zöldségeket kaphat, csirkehússal, pürésítve. Nálunk ezt a védődő főzeléknek hívja🤷🏻‍♀️ Ezt kaphatja. Persze azért csalok, mert keverek bele néha egy pici almát, vagy önmagában olyan zöldségeket kap (sütőtök, édes burgonya, cékla) ami ízletesebb és szivesebben elfogadja.

Ezzel nincs is már baj, de ő azt “utálja” hogy nem tápszert kap🙄😕 és ez aggaszt inkább.. na de próbálkozom akkor.

Amúgy igen, a 120g elég lenne, csak nem neki😟😄 úgyhogy sajnos az önmagában nem célravezető, hogy ennyit megeszik.. de köszönöm!!!

2019. szept. 4. 15:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Engedd el tényleg


14 hós a gyerekem 130 gr mostanság megy csak.


Kb 2 hónapja mondom azt, hogy kiváltottunk étkezéseket.

2019. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáld hígabbra keverni.

Kis sót, petrezselymet is lehet tenni bele.

2019. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a megoldás a fogzás lezajlása volt..


(16 foga lett 13 hónapos korára)


És innen darabos ételek. Ugyanazt eszi, mint mi

2019. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bababarát de finom húslevest szoktam főzni, azt jégkockatartóban lefagyasztom (1 heti adag) és azt szoktam a felolvasztani majd a frissen párolt zöldséggel és hússal összeturmixolni. Imádja. És nem kell annyira ragaszkodni a táblázatokhoz, Ausztriában pl nincs is, csak az van meghatárotva, hogy 1 éves kor előtt mi a tilos. És a sótól sem kell rettegni, fontos, hogy a vesék megfelelően működjenek, szóval ízesíts enyhén de nyugodtan. Túlparázzátok ezt az egész hozzátáplálás dolgot. Nekem is 7 hónapos a babám, ő a tápszert kezdte elutasítani mert rájött van finomabb is.
2019. szept. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!