Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Babátok mennyi idős korára...

Babátok mennyi idős korára sikerült kiváltani az első étkezést?

Figyelt kérdés

Anyatejjel táplált babák anyukáit kérdezem, főként azokat, akiknek nem ment könnyen.


Az én babám 8 hónapos lesz, de nagyon sokszor szopik még.

Éjjel is kel mostanában 3 óránként, nappal is 2-2,5 óránként szopik.

Szóval összesen éjjeleket beleszámítva simán szopik 8-9x egy nap.


Lassan két hónapja kezdtük a kóstoltatást, de nem eszik nagyobb adagokat, van amikor épp, hogy csak 2 kanállal, pláne ha zöldségről van szó.

Viszont volt, hogy megevett nagyobb adagot gyümölcsből. Nagyon változó.



2021. okt. 14. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

1. Baba

13 hónaposan

( pedig 12 hetes terhes voltam már)


2. Baba

9 hónaposan 4 Rendes szilárd étkezése volt már

De még köztesen kért..


6 hónap után kezdtem mind2 gyerekkel a hozzátáplálást.


Nagyobbik most is rossz evő

Kicsit pedig öröm nézni

2021. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Védőnői javaslatra 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és 6.5 hónapos volt amikor az ebédet kiváltottuk.
2021. okt. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Oh bocsi nem olvastam el rendesen, hogy csak anyatejes babákról szól a kérdésed. Akkor tekints el a válaszomtól. #2
2021. okt. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

14 hónapos fiamnak még most is a 3 főétkezés van úgy-ahogy kiváltva, a többi cici.

Mindig evett mindent,de sose annyit,hogy utána fél órára ne igényelte volna a tejet is.

Szerintem majd egy éves volt,mikor többet evett rendes kajából is.

2021. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

Ja és rossz alvó is, most is előfordul olyan éjszaka,hogy óránként kel ( mellettem alszik) és cici.. :D

Nappal is simán kéri többször,ha beteg, nyűgös,oltás volt etc..

4es voltam :)

2021. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, 8 hónaposan sikerült kiváltani az első étkezést :D de onnantól gyorsabb volt azért. 11 hónapos korára minden napközbeni étkezés püré volt; reggel-este(-éjszaka) szopott még, de mindig csak evés után, úgyhogy az nem volt érdemi mennyiség. 13 hónapos korától már csak éjszaka szopott, ha felébredt, aztán 14 hónapos korában azt is elhagytuk.
2021. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! Ha valaki még jár(t) hasonló cipőben szívesen olvasnék róla.
2021. okt. 14. 11:46
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudnám ki pontozta le a tenylegesen hasznos válaszokat..
2021. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Valami szellemileg elmaradott. Ne foglalkozz vele, lényeg, hogy nekem segítség, meg azoknak is akik hasonló cipőben járnak.
2021. okt. 14. 12:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Most 11 hónapos a kislányom, még nem sikerült kiváltanunk étkezést. Nagyon változó nála, volt már, hogy evett akkora adagokat, hogy utána nem kért cicit, de ez csak 1-2x fordult elő. Ő még most sem igazán eszik nagy adagokat, nem is egy husis baba, 7,8 kg. De az orvos szerint nincs ezzel semmi gond,én pedig próbálom ezzel nyugtatni magam :D amúgy mi is 6 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. Éjjel 2-3x kel még cicizni.
2021. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!