Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Már 1 hónapja kóstoltatom a...

Már 1 hónapja kóstoltatom a babámat, mégsem sikerül egy étkezést sem kiváltani. Miért lehet?

Figyelt kérdés
2013. okt. 25. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős, mivel kóstoltatod, és mit evett eddig, anyatejes vagy tápszeres?
2013. okt. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? sok baba még éretlen rá egy ideig olyankor nem kell eröltetni hanem várni kell pár hetet. Tudok oylan babát aki 8 hónapos koráig nem fogadott el mást mint anyatejet. AZtán egyik napról a másikra elkezdett enni. Az anuyka minden nap kinálta de elött ecsak napi 1-2 kanál ment.
2013. okt. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamat 4 hós korától kóstoltattam, az első étkezést pedig 8 hónapos korában sikerült kiváltani :) Persze anyatejes volt... a tápszeresek nem szoktak annyira ragaszkodni a tápszerhez, az anyatejesek nehezebben mondanak le a tejcsiről :)
2013. okt. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tápszeres, 5 és fél hónapos.

Alma, barack, cékla, répa, krumpli, barack, sütőtök volt eddig.

2013. okt. 25. 09:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Türelem, és ne erőltesd. Előbb-utóbb sikerül.
2013. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még a tápszeresnél sem baj, ha 5-6 hónaposan még nincs étkezés kiváltva, ráér még, hagy kóstolgasson.

Nekem a nagyobbik mindenevő volt, már 4 hónaposan kiváltottunk egy étkezést, utána is mindent örömmel fogadott, a kisebbik meg 6 hós koráig meg sem volt hajlandó kóstolni semmit, utána is csak az almát fogadta el vagy 2 hónapig, 8 hónaposan tudtunk egy étkezést kiváltani.

A babák különbözőek, mindegyiknek másképp jó, légy hozzá türelmes, ráér még.

2013. okt. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én 4hónapos kora óta hozzátáplálom de még csak az uzsit tudtuk ki váltani azt is csak tejpéppel. ebédet néha sikerül van hogy megmakacsolja magát és csak a tápszert fogadja el. 6hónapos
2013. okt. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbálj neki Tejpépet adni, hogy a kanalazást tanúlja meg, majd ha abba belejött, akkor inkább bébiételt adj, azt jobban megeszik a babák.

A reszelt/turmixoltam alma sokkal savanyúbb, mint az üveges.

2013. okt. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!