Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tudnátok recepteket adni...

Tudnátok recepteket adni melyik ételt hogyan készítitek el?

Figyelt kérdés
Ezenkívül 5 hós ehet banánt már?
2021. okt. 16. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
5 hónapos elvileg semmit nem eszik még. 6 hónapos koráig elég neki a tápszer vagy anyatej.
2021. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

A manó menü alkalmazást ajánlom bőszen, ingyen le lehet tölteni telefonra, én onnan "főztem" a gyerkőcnek.


De az első válaszolóval egyetértek, 6 hónapos koráig elég neki az anyatej, tápszer a legújabb ajánlások szerint, ettől persze eltér a dolog, ha az orvos javasolja a hozzátáplálás megkezdését.


Mivel kezdtetek? Gondolom alma stb már megvan ha a banánnal akarod folytatni 🙂

2021. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Alma,répa,sütőtök,burgonya,őszibarack.Ezekből csak a sütőtököt és az almát kapta jobban.Mikor elértünk az alma-burgonya változathoz nem akart enni aztán hagytam a hozzátáplálást mert én is úgy gondoltam korán kezdtük.Tegnap viszont a férjem szájából kinézte a banánt és nagyon jó ízűen kóstolta.Ezért is kérdeztem hogy esetleg abból adhatok e neki már és lehet hogy már jobban megért a hozzátáplálásra és elkezdenék én neki főzni hátha nagyobb sikerrel járnék.
2021. okt. 16. 13:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért is szerettem volna már elkezdeni mert alig hízik sajnos.
2021. okt. 16. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
5-6 hónaposan nincsen szükség receptekre. Lereszelsz egy almát, turmixolsz egy barackot, sima vízben megfőzöl egy szem krumplit meg egy szál répát. Ha nem égeted oda, lehetetlen elrontani. :D
2021. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

#5-nek van igaza.


Majd később kell konkrétan főzni. A banánt is lehet adni villával széttörve.

2021. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az üveges bébiételek hozzávalóit elolvastam és azokat megvettem majd megpároltam és turmixoltam.
2021. okt. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És pl a répát,burgonyát natur vízbe vagy sózva?

Bio cuccokat vettetek?

2021. okt. 17. 00:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából sok hús levest és zöldség levest csinálok mindig és kiveszem belőle ami épp való:D vagy bedobok egy sütőtököt jól ősszeturmixolom és azt esszük ( imádom). Meg ami épp van gyümi alma körte barack bármi. Már rakok hozzá tartalmasabb dolgokat durumtészta vagy kenyér vagy rizs. Fűszer csak nagyon minimálisan ami pl a húslevesből rámegy , de felöntöm vízzel ha tömény. Tejpép, zabkása ... Sajnos nekünk 3 étkezést már ki kell váltani betegség miatt ,de kb ezeket adom :) 6,5 hós
2021. okt. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vegyél egy pároló gépet, ha tudsz. Nekem nagy szolgáltatott tett. Mai napig párolok benne.

Sima vízzel pároltam és nem ragaszkodtam a bio zöldséghez.


Répát megpárolod abból a vízből amivel pároltad hozzáadsz egy kicsit, azután turmixolod. Elején nem sóztam vagy fűszereztem.

Krumplit sosem adtam magában. Először répát adtam pár napig, azután répát + krumplit. Majd répa és alma, sütőtök, cékla és alma, répa és zeller, zeller és borsó.

Tehát volt, amit egy már régebben bevezetettel együtt kezdtem bevezetni.


Ami "nem finom" zöldség, ahhoz 1\4 almát pároltam és attól lágyabb, édesebb lett pl. Cékla, brokkoli.

2021. okt. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!