Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vegyem rá hogy igya a...

Hogyan vegyem rá hogy igya a tejet a gyerek?

Figyelt kérdés

Hello

Adott egy 13 hónapos szoptatott kislány .. Szeretném róla leszokatni.. Ez nappal sikerült is .. Eddig csak este elaltatásnal kéri és éjszaka..

Szeretném ha nappal inna legalább egyszer tejet.. egyenlőre bolti tejjel próbálkoztam de semmilyen formában nem fogadja el..

Izesitettem is simán is próbáltam.. Sem üvegböl többféléből kínáltam sem poharból sem kanálal nem hajlandó fogyasztani.. :( Viszont sok tejterméket fogyaszt erre oda figyelek.. persze ezekkel nincs probléma..

Kérdésem hogy hogy vehetném rá hogy igya vagy próbálkozzak a tápszerrel? vagy egyszerüen türelem? kb 3 hete tart a próbálkozás..

Köszönöm


2021. okt. 30. 21:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne neki muszáj tejet inni?
2021. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Kisfiam ugynaez.

2 éves múlt...soha semmilyen formában nem itta meg, illetve a tejitalt is kevés ideig fogadta el.

Szerintem felesleges próbálkozni. Legyen meg neki a lehetőség, de ne erőszakoskodj.

2021. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell innia.
2021. okt. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Szívószállal megissza a lányom, de ő már 2 és fél éves. Ettől függetlenül még mindig szopik is...
2021. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos ajánlotta hogy jó lenne ha minnél tovább fogyasztana tejet tejitalt tápszert annál jobb..

Eröszakoskodni semmilyen esetre nem teszem.. ha megkínálom és nem veszi el leteszem az asztalra és ott hagyom.. Néha elveszi belekortyol de ritka.. Ha hideg lett persze elveszem.. Szóval nem eröltettem de gyakran kinálom..

Vagy elég lenne neki a napi tejtermék amit eszik? és majd idővel próbálkozzak ha cici végleg nemlesz? :)

2021. okt. 30. 22:20
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Elég neki amúgy ha adsz vajat, joghurtot, sajtot, túrót stb. A tejet a mi gyerekorvosunk nem is ajánlotta 2 - 3 éves kor alatt.
2021. okt. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Persze még hozzáteszem Egyenlőre nagyon szereti a hasát nem válogat zöldségtől kezdve minden jöhet .. nem válogatós.. Remélem igy is marad :D
2021. okt. 30. 22:26
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ kicsit megnyugodtam.. Elsö gyerek igy nincs sok tapasztalatom..

Csak gondoltam ha elmarad a szopizás majd végleg valamilyen tejital tápszerrel esetleg pótolni kellene.. De ha elég a napi tejtermék fogyasztás akor nyugodtabb vagyok.. Persze majd itt ott bepróbálkozok hátha .. :)

2021. okt. 30. 22:33
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy éppen az a baja, hoyg meleg a tej! Sokan alig langyosan vagy akár kifejezetten hidegen szeretik. (És nem lesz töle semmi baja gyereknek!)
2021. okt. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell neki egyáltalán tehéntejet adni. Az orvosod nagyon maradi, vagy csak ostoba.
2021. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!