Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Régen tényleg töltött káposztá...

Régen tényleg töltött káposztát adtak a 3 hónapos babáknak? Mivel, hogy tápláltak hozzá 30-50 éve?

Figyelt kérdés

A töltött káposzta csak egy példa, mert gyakran olvasom, de tudtok amúgy sztorikat arról, hogy táplálták hozzá régen a kisbabákat?


Nyilván arra gondolok, ami nagyon más volt, mint manapság.


2021. nov. 1. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
2 hónaposan már gyümölcsöt,3 hónaposan főzeléket kaptam.Fél évesen többet nem akartam szopni, tehéntejet kaptam. 35 vagyok,akkor ez volt az ajánlás. Plusz lecseszte az anyukámat a védőnő,mert éjszaka is megszoptatott,akkor azt mondták éjszaka nem szabad,cssk teáztatni.Anyósom meg mindig azt emlegeti,hogy a páromat a szomszéd megetette szalonával
2021. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is 2 hónaposan a tejbegríz, gyümölcslé már ment, és fokozatosan a mindenféle főzelékek és turmixolt pörkölt jellegű gusztustalanságok fél éves korig bevezetésre kerültek. 5 hónapos koromtól kezdve már nem szoptam én sem, nekem is a tehéntej (és kakaó, cukrozottan természetesen) ment helyette.

28 vagyok. A lányommal merőben másképp csináltam, anyám folyton be is szólogatott, hogy nem lesz baja 2-3 hónaposan egy kis cukros tejbegríztől meg kamillateától. Hát ja, végül is az, hogy én gyerekkorom óta cukorbeteg vagyok, az biztos teljesen független ettől.

2021. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Mennyire régen? Én harminc vagyok, meghallgattam velem mi volt, 3 hónaposan fagyasztott barack kiolvasztva, húsleves leve, öltöttkáposzta belseje talán 5 hónapos kortól, de minden gyümölcs, zöldség sültkrumpli ment 3 hónaptól.


Anyám korában meg elő is rágta a nagymamám az ételt. Inkább nem kérdezek, mert csak rosszul leszek.


Igen, tényleg. A tehéntej alap volt egyébként, nem mindenféle tápszer..

2021. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

28 vagyok és pont a múltkor találtam meg anyu jegyzeteit: 1 hónaposan kezdett kóstoltatni (orvosi ajánlásra) almalével, répalével + kaptam hozzá tehéntejet. 3-4 hónaposan már hígra főzött grízt ittam cumisüvegből, fél évesen már mindent megkóstoltam és főzelékeket és leveseket ettem.

Víz helyett teát ittam.

Nem vagyok se cukros, se kövér, se ételallergiás, de mgé csak válogatós sem.

A lányomat a mostani előírások szerint kezdtem el hozzátáplálni, szigorúan mindent betartva, ritka válogatós gyerek, rosszul és keveset eszik. Nem azt mondom, hogy tuti az a jó, ha fél évesen pörköltet eszik egy gyerek, de nálunk ez a túlzott óvatosság sem jött be.

2021. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

30 éves vagyok. Anyut velem 2 hónaposan már lecseszte a doki, hogy még nem adott nekem almát.

Onnantól "bele kellett húznia", jöttek a gyümölcsök, húsleves és abból zöldségek, tejbegríz, 4 hónaposan sztrapacska összetörve, ebbe abba (pl pörköltbe) mártott kenyér, meg kb már minden.

2021. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

29 vagyok, velem 6 hetesen kezdte anya almával, kaptam tehén tejet is,tejbegrízt cukrosan. Semmi bajom nem lett. 9 hónaposan magamtól hagytamel a szopast, onnan szo szerint mindent ettem.


Mikor a fiunk 2 honapos volt, anyóséknál voltunk. Konkrétan lecseszett,mi az hogycsak szoptatom,férjem ekkor már babgulyást vetett.

Míg kimentem a kocsihoz, anyósra hagytam a gyereket, mire visszaértem, a pörköltből a húst nyomta a gyerek szájába, hogy bebizonyítsa meg tudja enni.

Nagyon kiakadtam rá.


Egyébként 4 hosan kezdtem a hozzátáplálást vele, de nyilvan nem pörkölttel.

2021. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
3 hónapos korom körül kezdte anyukám facsart narancs és almalével. Nem pürével hanem a levével. Utána jöttek a turmixolt zöldségek szép fokozatosan. Töltött káposzta, pörkölt meg ilyen baromságokat nem kaptam misén korán még. 85-ben születtem.
2021. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*ilyen korán
2021. nov. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Velem is nagyon korán kezdték, 1.5-2 hónaposan már gyümölcsleveket kaptam. Kb ugyanazok, amiket előttem is már leírtak. Viszont az a durva, hogy olvasva a babanaplómat, ami az első 1 évemben lett vezetve minden nap, csupa olyan étel szerepel, amit se későbbi gyerekkoromban, se felnőttkoromban nem ettem meg, kifejezetten utálom még a szagukat is. Azért ez elgondolkodtató volt nekem.
2021. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát én 42 éves vagyok, szóval nem mai csirke.Tápszeres voltam és akkori ajánlás szerint 4 hónaposan kezdték a hozzátáplálást, levekkel, aztán később pürékkel stb..stb.Öcsémet is így kezdték etetni, a kisebbik tesónkat meg az akkori 6 hónapos ajánlással.
2021. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!