Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3 hónapos kortól ki mit adott...

3 hónapos kortól ki mit adott már a picinek anyatejen kívül!?

Figyelt kérdés
2020. jún. 22. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
A jelenlegi ajánlás az, hogy 6 hónapos korig kizárólag anyatejet, annak hiányában anyatejpótló tápszert kapjon a baba. A tudomány jelenlegi állása szerint 3 hónaposan még semmit sem kellene adni a babának tejen kívül. Nem elég fejlett még a baba bélrendszere, hogy a tejen kívül bármi mást megemésszen. Ha mégis el szeretnéd kezdeni a kóstoltatást, kezdheted gyümölccsel vagy zöldséggel. Alma, barack szoktak lenni az első gyümölcsök. Zöldségből altalában a répával vagy sütőtökkel szokás kezdeni. Ebben a korban még ne számíts nagy kajálásra. 1-2 kanállal fog enni a pici, tényleg csak az íze kedvéért. Egyszerre 1 összetevőt szokás bevezetni, és 2-3 napig ne kóstoltass új dolgot. Így könnyebb kiszűrni, ha valamire allergiás a baba.
2020. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Semmit.Ennyi idősen elég az anyatej.
2020. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Semmit. 6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni mindkét gyerekem. Almával kezdtük.
2020. jún. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Én szintén 3 hónaposan még semmi mást, 6 hónaposan kezdtük almával a hozzátáplálást.
2020. jún. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Szintén semmit. 5 hónaposan kezdtek kóstolgatni nagyon lassan, addig csak anyatejet kaptak.
2020. jún. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
3 hónaposan az anyatejes kívül semmit sem kaptak. Lányomat 6 hósan, fiamat 5,5 hósan kezdtem el hozzátáplálni.
2020. jún. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
3,5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni. Almával, barackkal, tejpéppel.
2020. jún. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Szintén 3.5hónaposan kezdtem, alma, barack, sütőtökkel. Háziorvosunk javasolta, vetek lett volna az idénygyümölcsöket frissen kihagyni. Mindig csak 1 falattal kezdtünk, aztán egyre többet.

15hós a fiam, makk egészséges, 1xnem volt beteg, és szó szerint megeszik mindent, egyedül kanállal, villával.

A környékünkön mindenki 6hósan kezdte, azok a gyerekek válogatnak, max csipegetnek, rendes adagokat egyik sem eszik (mi már a cicizést is elhagytuk 10hósan).

Tuti le leszek pontozva, de leírtam ezt a véleményt is, mert en is úgy voltam vele, én nevelem a gyerekem, nem a who... (persze doki véleményét mindig kikértem)

2020. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

#8 nem gondolod komolyan ,hogy párhuzamot vonsz,hogy azért mert te 3hósan elkezdtél hozzátáplálni neked van egy jól evő babád ,ellentétben azzal aki megvárta ,hogy fejlett legyen a bélrendszere ?


Kérdező :3 hósan bőven elég az anyatej ,tápszer.Annyira ráérsz a hozzátáplálással ,nem verseny ez.

2020. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
8-as, avval nem kène felvàgni, hogy a gyereked egèszsègèt semmibe veszed. A WHO-ra nem hallgatsz, dokira igen?! 10 honapos korban abbahagyni a szoptatàst az nem pozitìv dolog... 6 hónapos korig nem kéne hozzàtàplàlni.
2020. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!