Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki tudatosan nem adott nasit...

Aki tudatosan nem adott nasit az 1-2 éves gyermekének - végül mikortól "kapott" ilyesmiket a kicsi?

Figyelt kérdés

Az én babám még csak 1 éves lesz, egyelőre nem kapott semmiféle bolti nasit. Semmi krémtúró, dörmi, cukros gyümölcslé, gagyi joghurt, ilyesmi. Nyilván nem hiányolja, hiszen nem is ismeri ezeket.


Nem vagyok amúgy ilyen ősanya, de szeretném minél tovább kitolni a nasiztatást, viszont nyilván egyre nagyobb a nyomás a család és az ismerősök részéről. A nagyszülők már simán tömnék ilyenekkel, nem értik, miért nem engedem, mert csak egy kicsit hadd kapjon, semmi baja nem lesz. Most az a téma, hogy akkor mit rakjanak a Mikulás-csomagba (én mondtam, hogy nem is kell neki még).


Illetve alapból kisbabás környéken lakom, sok itt a gyerek, akik folyton eszik az utcán is a nasit. Össze is járunk anyukák kaliforniai, igazából rajtam kívül mind kb. napi szinten ad bolti édességeket, gondolom jövőben már esetleg kínálgatni is fogják a gyerekem, vagy az ő gyerekük majd az enyém elött eszik nasit...


Nos, a kérdésem az, végül mikortól adtatok neki nasit és milyen gyakran?



2021. nov. 6. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Másfél évesen, alkalmakkor (valaki szülinapja, karácsony, stb...), illetve ha pl játszótéren megkínálják, egyet vehet a máséból. Amikor először "kapott" így csokis kekszet, fél óráig úgy játszott vele, mintha kavics lenne 😂

Szóval nem rendszeresen, és nem direktbe tömöm vele, de ha olyan az alkalom/más eszik, és kér, akkor már nem tiltom

2021. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

KB 18 hónapos korától kap nasit, kinder paradisot. Meg kinder dolgokat. De csokit nem. Egy betegség után annyira fényevő lett, hogy már úgy voltam mindegy mit csak egyen. Egy paradisot lenyomott, én könnyeztem a boldogságtól. Erre a süti után evett rendes ebédet :)


Majdnem minden nap van nasi, uzsikor.

2021. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én is próbáltam volna tovább húzni de már 1 éves kora előtt megkóstolta a csokit. Szerencsére inkább a gyümölcsöt szereti, most 2 és fél éves, ha kér adok neki nasit de nem igazán eszik. Nem biztos hogy rá szokik ha megkóstolja.
2021. nov. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Konkrét édességet az első szülinapján evett, a tortája krémjét. Nem szórakoztam, rendes tortát kapott.


Azóta 1,5 éves, néha kap egy nyalintást pár dologból, viszonylag rendszeresen eszik péksütit pékségből pl uzsonnára, ez persze nem csak édességet jelent hanem mondjuk sajtos stangli, és nyáron fagyizhatott elég sokat.


De ne feltétlen belőlem indulj ki, én elég szær anya vagyok.

2021. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Januári születésű gyerekem az első karácsonyán szerezte meg az első sütijét. Fél pillanat alatt leszedte az asztalról és betömte a szájába.


Kb. Innentől kezdve kap házi sütit. Havonta 1x, ha sütünk meg ünnepekkor.

Csokit 2 éves kora körül kapott először. Nem kapott ezt sem rendszeresen.

Amióta oviba jár, azóta eszik sok nasit, mert kb. hetente szülinapoznak. Azóta itthon alig van nasi.

2021. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Kb 3-4 èvesen. Apja kapatta rà a kèrèsem ellenère.
2021. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
5 éves, még mindig tiltva van mindenféle édesség, nasi
2021. nov. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Első gyerek 1,5 éves koráig semmit, onnan is csak tasakos gyümölcspürét (hozzáadott cukortól mentes). 2,5 éves korában egy elszúrt felújítás miatt pár hónapot anyósomnál laktunk, na akkor picit el lett "rontva". De itthon továbbra is inkább "természetesebb" édességet kapott.

Második gyerek az első szülinapján evett először édességet, két pofára a tortáját. 🙈

Viszont elmúlt 2,5 és még sosem evett bolti krémtúrót, dörmit, rudit, tömény csokit. Van ennél jobb is. Szokott nasizni, de nem naponta és inkább minőségit.

Házi sütit szokott, de abból is inkább a sósat preferálja. Rengeteg gyümölcsöt eszik. Most a főtt gesztenyének is szezonja van.

2021. nov. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

A kimondott édességet én sem nagyon engedem. Egyszer megkóstolhatta a csokit. Amúgy ropit, pufit, házi sütit, péksütit szokott kapni. Első mikulásra mi üveges gyümölcspüréket kaptunk (direkt ilyet kértem).

Nekem édesszájú a fiam, akárcsak én,így igyekszem valami határt szabni neki.

2021. nov. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Házi sütit már korán kóstolt. Ha a mama, vagy a dédi sütött, én nem tiltottam (messze lakunk tőlük, így ez max havi egy alkalom volt, de inkább ritkább), itthon mi nem vagyunk nagy sütisek, nem szoktam sütni, így nem kapott. Az első tortáját is a mama sütötte, végképp nem tiltottam. Egyféle joghurtot is kapott már viszonylag korán, beismerem, ez az én kényelmem miatt volt. :) Más nasi nem volt jellemző. A mikulás csomagba gyümölcsöt, gyümölcspürét kértünk és valami kis játékot, plüsst, vagy akármit, amit szeretnének, csak ne csoki és cukor legyen. A második szülinapjára már bejött a kindercsoki. Ezeket a pici szeleteket adagoltuk mi neki, így szintén nem volt még mindennapos.

Szóval úgy bölcsis koráig nem kapott direkt nasit, csak ha kínálták, vagy a mamáéknál voltunk, de ott nem éreztem úgy, hogy szívbajoskodnom kéne. Valahogy összekötötte, hogy a mamiéknál terem a finomság, nálunk sajnos nem. :D És ott sem bolti formában, így nem volt belőle vitánk sosem.

2021. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!