Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Leírnátok mit eszik az 5hónapo...

Leírnátok mit eszik az 5hónapos babátok,hányszor eszik ètelt?Miből áll a napi menütök?

Figyelt kérdés

5 ès fèl hónapos,evett már barackot,almát,sütőtököt,rèpát,banánt,babakekszet gyümölcsel,tejpèpet gyümölcsel,krumplit a hèten fog kapni rèpával.

Tizóraira kap mèg csak,a többi tápszer.

4hónaposan kezdett kóstolni,de már kiváltottunk egy ètkezèst mostanra.

Minden ètelt 3napig adok.

Tejpèpet hányszor ehet egy hèten? Illetve mivel tudom a gyümölcsöket felturbózni tejpèp helyett? Rízspèpet láttam a Hipptől,az megfelelne gyümölcshöz?

Kb 150g eszik meg,de igazából amennyit kèr,van hogy marad belőle.

Mikor lenne èrdemes az uzsonnát bevezetni?

Ha már eszik 2x miket adtok neki?

Köszönöm ha segítetek.



2021. nov. 8. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, kb. 6 hónapos korára váltottuk ki a tízórait. Gyümölcsöt, zöldségpüréket kapott.


Nem akartam rohanni, úgyhogy a második étkezést csak 6 hónapos korától kezdtem adni, ez az ebéd ugye, most már reggel kap gyümölcsöt zabkásával, kölessel, rizzsel keverve. Az ebéd főzelék mindig, néha hússal, néha anélkül. Most 6,5 hós, még nem váltottam ki teljesen az ebédet, nem eszik nagy adagot, elötte-utána cicizik is, attól függően mennyire ízlik neki a kaja, milyen a hangulata.


Szerintem felesleges ilyen drága pépeket venni, magad is megfőzhetsz belőlük egy kis adagot két napra, keverd bele a gyümölcsöt.


Uzsonnát majd 7 hós korától tervezek bevezetni.

2021. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!