Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Én haladok túl lassan a...

Én haladok túl lassan a hozzátáplálással vagy mások túl gyorsan?

Figyelt kérdés

7 hónapos lesz a babám. 5 hónapos korában kezdtem hozzátáplálni, a tízórait kiváltottuk, az ebédet is lassan, bár azután néha kér még cicit, attól függően, mennyire jött be neki az aktuális főzelék. Délutántól csak anyatejet kap, majd 7-7, 5 hósan akarom elkezdeni uzsonnáztatni is, én egészen idáig úgy gondoltam, ennyi idősen még nem jó, ha több étkezés van kiváltva.


Nagyjából betartjuk a hozzátáplálási táblázatban írtakat is, nem 100%-ban, mert többféle zöldséget-gyümölcsöt eszik már, mint a táblázat jelzi, de pl. tejtermékeket, tojást, vöröshúst még nem vezettem be


Na most, újépítésű kisbabás környéken élek, sok anyukával vagyok jóban, akiknek hasonló korú a gyereke, és csak az enyém eszik ilyen "visszafogottan" A többiek bátrabban táplálnak hozzá, sokan már mindent(!) adnak az ennyi idős babájuknak, mindenféle tejtermékek, nasit, húsokat, kenyeret, a saját fűszeres kajájukat. Van, aki már csak reggel-este ad tápszert, amúgy csak sima ételt.


Inkább nem is mondom, hogy nekem ez fura :D De most felmerült így bennem a kérdés, hogy én esek túlzásba ezzel az óvatossággal, vagy mások sietik el?


2021. nov. 17. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Sztem teljesen jól csinálod. Sok szülő szereti ezt siettetni, mert kényelmesebb, ha a babának nem kell külön főzni, ugyanazt eszi, amit ők. De egyébként az orvosi ajánlás szerint 6 (tápszeres babàknál 4) hónapos korban kell elkezdeni a hozzátáplálást, háromnaponta lehet új kaját adni és egyszerre csak egyfélét, hogy az esetleges allergiás reakciók okát be tudd azonosítani.
2021. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Jól csinálod. 1 éves korig csak a kóstoltatásról kellene szólnia a hozzátáplálásnak.
2021. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Na ez érdekes mert az én fiam már 8,5hós de még csak most gondolkozok hogy 9hós kora előtt jó lenne az ebédet/uzsit kiváltani. Én abszolút nem látom rá az igényét, a tízórai is alig megy le néha. Sőt szerintem mennyiségre se eszik annyit amennyit kéne. Úgyhogy szerintem semmivel nem vagytok elmaradva. Olvastam már, hogy valaki egy évesen se váltott még ki teljes étkezést, pusztán azért mert a baba igényelte még a tejet.
2021. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Két gyerekem van, ennyi idősen nem csak reggel és este kaptak tápszert, tejtermékből csak tejet nem kaptak. A fiam most 10 hónapos, egy nap 3-4x kap tápszert, a lányom is csak egy éves kora után kapott napi egyszer. Szerintem ők csinálják rosszul.
2021. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem sem szabadna erőltetni, ezek a picik nem tudják még megrágni a darabos ételt.
2021. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem mindenki úgy csinálja ahogy akarja, és ítélkezni senki fölött se kell. Legjobb barátnőm pl pürét ad, mi falatkáztunk, én is inkább a bátrabb oldalt képviselem, ő inkább az óvatosabbat. Egyikünk se jobb anya ettől. Engedd el a témát, úgy csináld ahogy neked tetszik. Nálunk mikor ennyi idős volt, akkor volt 3 étkezés, meg 5 tejalapú étkezés. 14 hónapos volt mikor eljutottunk oda, hogy 4 étkezés legyen, és csak 3 alkalommal tej.

Most 1,5 éves napi 5 étkezése van, plusz 3 tej. (Hajnali tej, reggeli, tízórai, tízóraira tej, ebéd, uzsi, vacsi, tej) De nekünk is sok mindent evett. Nem azt mondom hogy a 7 hónapost dörmivel tömtem, de olyasmiket evett amit mi, nem turmixoltam le a kaját, mert nem szerette a pürét, viszont tömte a fejét a falatokkal. Kinek a pap kinek a paplan ugye.

2021. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
6-os vagyok. Ja és nálunk 7 hónapos korára 8 foga volt, de lényegtelen mert a babák ínye kemény az alatta lévő fogak miatt, tehát eltudnak majszolni sokmindent.
2021. nov. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyunk, ahogy ti, most álltunk át 2 alvásra, és úgy látom most megpróbálhatnánk a 3. étkezést. Minden baba más, máshogy fejlődik, figyelni kell az igényeket.
2021. nov. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!