Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6hónapos kislányom nem fogadja...

6hónapos kislányom nem fogadja el a kanalas ètkezèst?! Hagyjam bèkèn egy kicsit ès majd próbáljam újra?

Figyelt kérdés

4hónaptol kóstolgatott,5hónap után már evett egy teljes adagot.Most 6hónapos de 5napja nem hajlandó elfogadni kanállal a kaját,bármit adok.

Szerdától nem eszi,de szombatig próbálkoztam mindig kinálni de sokszor öklöndözött ezèrt már nem próbáltam.



2021. dec. 6. 14:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Sajnos valamièrt nem hagyta tovább írni amit szerettem volna ezèrt itt folytatom.
2021. dec. 6. 14:25
 2/10 A kérdező kommentje:

Fogzik,kettő lenti fog már kibújt 6hónap után....1,5 kezdett kitörni a kettő mellett a bal oldali fog,a jobb oldalt mèg nem látszik hogy jönne.

Lètezik hogy ezèrt nem eszik?

Hozzáteszem eddig elfogadta,jóízűen evett.A zöldsèget nem preferálta úgy először de már azt is ette jól.(Sütőtök,rèpa,krumpli)

2021. dec. 6. 14:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Ma turmixoltam banánt ès tettem bele egy kis zabot is(Hippes dobozosat) abból most pár kanállal evett úgy hogy játszottam hogy èn eszem ès nyammogtam közbe,így elfogadott pár kanállal de utánna megint kezdett öklenedzni.Eddig egyszer evett egy nap,tízóraira ès szerettem volna lassan a második ètkezèst is.
2021. dec. 6. 14:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy hosszú,nagyon köszönöm ha elolvasod....mèg csak annyit hogy a tejet eldogadja ès meg is eszi az egèsz adagját.
2021. dec. 6. 14:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért nem próbálsz neki falatkákat adni?

Tehát ha adsz neki egy ujjnyi méretű banánt, akkor lehet elcsócsalná. Van olyan baba aki nem szereti a pürézést.


[link]


Így kell a banánt kínálni. Próbáld meg.

2021. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ezt a fogzás okozta. Mielőtt kibújt egy fog, pár napig alig evett, főleg kanállal nem ment. A falatkás megoldás is jó ötlet vagy ha az sem megy, akkor hígabb püréket, pépeket próbálj cumisüvegből(ha használtok cumisüveget). De nekünk ez rendeződött mindig, ahogy kibújt az aktuális fog.
2021. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Cumisüvegből azt olvastam hogy nem a legjobb ötlet,mert utánna mèg nehezebb lesz kanálra szoktatni.

Mennyi idő mulva rendeződött? Èrdemes lenne orvast felkeressek vagy várjak ?

2021. dec. 6. 15:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk maximum 1-1,5 hét volt az első néhány fog előtt. És csak akkor kapott cumisüvegből, amikor már végképp nem tudtul kanállal, mert üvöltött minden falatnál, ez mondjuk 3-4 étkezés volt egy héten, utána nem volt gond a kanállal evéssel emiatt. Én a helyedben nem rohannék orvoshoz, hanem várnék pár napot, hogy kibújik-e a fogacska.
2021. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,csak ugye gondolom semmi baj nem lesz ha tejet fog inni addig,ha vègkèpp nem tudom megetetni.
2021. dec. 6. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz, ha pár napig csak tejet kap, lényeg hogy egyen valamit és jusson elég folyadékhoz. Az én babám 9,5 hónapos anyatejes, a mai napig nem váltottunk ki étkezést, pedig már eszik elég nagy adagokat valamint sokféle ételt. Próbálom itatni is pohárból, amit el is fogad, de mégis igényt tart még a cicire. Előbb-utóbb változik majd.. a fogzás nagyon be tud kavarni, nálunk is van hogy pár napig sokat eszik, aztán valami történik és pár napig csak pár kanállal minden étkezésnél, na aztán akkor főként jön a cici. Ha az sem kell neki, akkor meg úgy veszem nem éhes, várok 1-2 órát aztán újra kínálom. Lényeg, hogy ne erőltesd, ha bohóckodni kell, ahhoz hogy kinyissa a száját szerintem akkor nem is kell neki csak örülsz, hogy végre sikerült beletukmálni.(sűrűn volt nálunk is ez, de inkább leálltam ezzel, jobb ha szívesen eszik).
2021. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!